Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
07.05.2024 po

Oldtimery – jak zapewnić im stylowe otoczenie?

Posiadanie zabytkowego, pięknie odrestaurowanego samochodu lub motocykla to powód do radości i dumy każdego miłośnika starych pojazdów. Będąc właścicielem takiego klasyka, z pewnością marzysz o tym, by prezentował się zawsze wspaniale. Chcesz sprawić, by robił wrażenie nie tylko na drodze? Dowiedz się, jak możesz zadbać o jego otoczenie również wtedy, gdy jest zaparkowany w ogrodzie lub garażu.

Parkowanie wśród zieleni – jak posadzić rośliny, by podkreśliły urok zabytkowych samochodów i motocykli?

Stare, zabytkowe auta wspaniale wyglądają w otoczeniu zieleni. Jednak zanim przystąpisz do sadzenia roślin, zastanów się, jaką przestrzeń chcesz stworzyć dla swojego pojazdu. Planujesz mały zakątek przy garażu, czy może cały ogród zaaranżowany jako tło dla samochodu? Niezależnie od wybranego wariantu pamiętaj, że rośliny powinny komponować się z autem, nie przytłaczając go.

Aby podkreślić urok zabytkowego samochodu, zastosuj kontrastujące kolory roślin. Jeśli auto ma ciemną karoserię, postaw na jasne, kolorowe kwiaty. Jeśli zaś ma on jasny kolor, wykorzystaj rośliny o intensywnych barwach. Pamiętaj, że kolory roślin mogą być również dopasowane do koloru detali pojazdu, takich jak chromowane elementy czy emblematy.

Wybierając rośliny, pamiętaj o ich proporcjach i kształtach. Duże, rozłożyste drzewa mogą zdominować przestrzeń i zasłonić samochód, dlatego lepiej postawić na gatunki o umiarkowanym wzroście. Doskonale sprawdzą się niskie rośliny ozdobne, takie jak byliny czy niewysokie krzewy; nie będą przesłaniać zabytkowego auta, jednocześnie tworząc piękne otoczenie.

Zależy ci na tym, by twoje zabytkowe auto było głównym punktem w ogrodzie? Zrezygnuj z okazałego trawnika. Zamiast murawy możesz zastosować drobne elementy architektoniczne, takie jak kamienne alejki czy ozdobne donice.

Bezpieczeństwo oldtimerów na pierwszym miejscu – montaż wysokiej jakości bram garażowych z automatycznym systemem otwierania.

Garażowanie to jeden z najważniejszych elementów dbania o stan klasyka oldtimer. Stanowi ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zmiany temperatur, opady deszczu, śniegu lub gradu, a także intensywne światło słoneczne mogą negatywnie wpływać na lakier, elementy chromowane oraz wnętrze pojazdu. Garażowanie minimalizuje ryzyko wystąpienia takich uszkodzeń, utrzymując samochód w lepszym stanie przez długie lata.

Garaż to także ochrona zabytkowego samochodu przed kradzieżą i dewastacją. Oldtimery są nie tylko piękne; wiele z nich to unikaty o dużej wartości kolekcjonerskiej. Dlatego aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, niezbędny jest montaż solidnej bramy garażowej.

Poszukując idealnego modelu postaw na wysoką jakość, jaką wyróżniają się bramy fasadowe z oferty KRISHOME (dawniej KRISPOL). Dzięki wytrzymałej konstrukcji Twój oldtimer będzie skutecznie chroniony zarówno przed intruzami, jak i przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Z kolei szczelny montaż znacząco redukuje dostęp wilgoci i kurzu do wnętrza garażu.

Aby zapewnić sobie pełnię komfortu i bezpieczeństwa, wybierz model ze zdalnie sterowanym napędem. Intuicyjna i niezawodna automatyka do bram ułatwia korzystanie z garażu, eliminując potrzebę ręcznego zamykania i otwierania bramy. Jego pracą można sterować za pomocą dedykowanego pilota lub wygodnej aplikacji mobilnej myKRISPOL.

Jak odpowiednie ogrodzenie doda elegancji i stylu do przestrzeni?

Dla miłośników zabytkowych motocykli i samochodów ważne jest nie tylko zadbanie o pojazdy, ale również o estetyczne otoczenie, które podkreśli ich wyjątkowy charakter. Jednym z elementów pozwalających wykreować stylową przestrzeń jest ogrodzenie. Warto przy tym wybrać taki model, który będzie tworzył spójną kompozycję ze starym, zabytkowym motorem.

W tej roli doskonale sprawdzą się ogrodzenia o klasycznym wzornictwie, nawiązującym do estetyki retro. Ciekawą propozycją są zwłaszcza wysokie modele z kutego żelaza. Zwracają uwagę i dodają otoczeniu charakteru, jednocześnie idealnie komponując się z zabytkowymi pojazdami.

Wybierając ogrodzenie, pamiętaj również odpowiednio dobranej bramie. Aby stworzyć spójną i harmonijną przestrzeń, zwróć uwagę na to, by jej styl i wykończenie korespondowały z innymi elementami stolarki otworowej, takimi jak drzwi tarasowe lub ramy okien. Doskonałym rozwiązaniem jest montaż drzwi Solano, dostępnych w tych samych kolorach co bramy garażowe KRISHOME (dawniej KRISPOL). Pozwoli to nie tylko stworzyć spójną i estetyczną przestrzeń, która podkreśli urok zabytkowych motocykli, ale i cieszyć się doskonałą jakością stolarki.

Dobrze oświetlone podjazdy – jak stworzyć atmosferę elegancji i klasy dla zabytkowych aut?

Klasyczne, zabytkowe samochody to nie tylko kolekcjonerskie skarby, ale również ikony stylu i elegancji. Dlatego warto zadbać o wykreowanie odpowiedniej przestrzeni, która podkreśli ich wyjątkowość. Elementem, którego zdecydowanie nie można pominąć, jest starannie dobrane i wykonane oświetlenie podjazdu.

Projektując oświetlenie zabytkowego auta, trzeba rozważyć kilka kwestii:

  • wybór źródła światła – doskonały efekt zapewnią lampy o ciepłym, żółtym świetle. Mogą być to klasyczne latarnie lub stylowe reflektory, pasujące do estetyki zabytkowych samochodów;
  • rozmieszczenie oświetlenia – wskazane jest równomierne rozstawienie lamp, które zapewni jednolite i bezpieczne oświetlenie całego podjazdu. W przypadku zabytkowych aut warto podkreślić ich piękno, kierując pojedyncze źródła światła na charakterystyczne detale lub linię karoserii.

W stworzeniu eleganckiej atmosfery dla klasycznych aut dodatkową pomocą będzie wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na szczególną uwagę zasługują systemy automatyki domowej KRISHOME (dawniej KRISPOL) , pozwalające wygodnie sterować oświetleniem podjazdu przy pomocy dedykowanej aplikacji.

W ofercie KRISHOME (dawniej KRISPOL) znalazły się również nowe modele bram garażowych, doskonale wpisujących się w estetykę zabytkowych aut. Do najciekawszych propozycji należy przeszklona tzw. Brama Światła, wyposażona w szklaną sekcję IP oraz szybę zmieniającą przezierność przy pomocy pilota. To niezwykłe rozwiązanie gwarantuje nie tylko eleganckie oświetlenie podjazdu; wrażenie robią także niezwykłe efekty wizualne, a także design i funkcjonalność urządzenia.

Wygodne i stylowe rozwiązania – automatyczne, bramy do garażu z kolekcją klasycznych pojazdów

Posiadanie kolekcji zabytkowych aut i motocykli wymaga odpowiednich warunków jej przechowywania. Oczywiście najważniejsze jest zapewnienie pojazdom bezpieczeństwa; jednocześnie każdy miłośnik starych pojazdów chciałby zadbać o odpowiednią oprawę swoich skarbów.

Rozwiązaniem, które spełnia wszystkie powyższe wymogi, jest montaż automatycznych bram garażowych marki KRISPOL To szeroka gama urządzeń, wyróżniających się najwyższą jakością i starannym wykończeniem. Nie tylko zapewniają wygodę użytkowania; doskonały design sprawia też, że wspaniale komponują się z estetyką klasycznych pojazdów.

Bramy garażowe KRISHOME (dawniej KRISPOL) produkowane są na wymiar. Dzięki temu optymalne warunki do przechowywania kolekcji zabytkowych aut i motocykli można stworzyć nawet w garażu o niestandardowych rozmiarach.

Istotnym elementem oferty KRISHOME (dawniej KRISPOL) jest szeroka gama oklein, spośród których można wybrać tę najlepiej pasującą do estetyki garażu lub elewacji. Decydując się na bramę garażową dla klasycznych pojazdów, warto zadbać o to, aby była ona harmonijnym dopełnieniem całości. Możliwość wyboru okleiny o odpowiedniej kolorystyce czy fakturze ogromnie to zadanie ułatwia.

Oferta KRISHOME (dawniej KRISPOL) obejmuje również różne dodatkowe elementy, dzięki którym bramy mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Ciekawym pomysłem może być np. umieszczenie w skrzydle oknaRozwiązanie to pozwala na naturalne doświetlenie wnętrza, umożliwiając zobaczenie kolekcji z zewnątrz. Drzwi boczne natomiast zapewniają dostęp do garażu bez konieczności otwierania bramy, co stanowi istotne udogodnienie podczas codziennego użytkowania.

Posiadanie kolekcji zabytkowych samochodów i starych motocykli to ogromna przyjemność. Oznacza jednak konieczność zapewnienia im odpowiednich warunków przechowywania. Automatyczne bramy do garażu od KRISHOME (dawniej KRISPOL) to rozwiązanie, które gwarantuje nie tylko wygodę użytkowania. Dzięki możliwości personalizacji doskonale komponuje się z zabytkowymi pojazdami, podkreślając i chroniąc ich piękno.