Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Rolety i żaluzje

Aluminiowe żaluzje fasadowe – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Żaluzje fasadowe czy to te, które kiedyś montowano w biurowcach? To pytanie zadaje nie jeden inwestor poznający dopiero rynkową ofertę. Tak, to te same, jednak dostosowane do nowoczesnej architektury, w której pierwsze skrzypce gra forma i minimalizm. To również wizualny sposób na dodanie całej bryle lekkości. Dowiedź się więcej.

Żaluzje fasadowe aluminiowe – opinie

W sektorze osłon żaluzje fasadowe zaczęły mocno konkurować z chętnie wybieranymi roletami, szybko zyskując popularność na polskim rynku. Ich lekka i prosta konstrukcja, a także wykorzystanie do ich budowy odpornego na czynniki atmosferyczne aluminium, sprawiło, że produkt nie tylko wizualne zdał egzamin, ale również jego parametry przekonują. Wysoka klasa powłok lakierniczych, które są nanoszonych na lamele znacznie wpływa na trwałość. Jakość żaluzji fasadowych potwierdzają zadowoleni użytkownicy, którzy często doposażają produkt w automatykę słoneczno-wiatrową, a także czujnik natężenia światła, dzięki czemu codzienne eksploatowanie jest jeszcze bardziej ergonomiczne i komfortowe.

Rodzaje żaluzji fasadowych

Żaluzje występują w dwóch szerokościach. Lamela C80 o kształcie litery „C” i szerokości 80 mm, a także L90, w kształcie litery „Z” o szerokości 90 mm, ich dobór zależy od upodobań inwestorów, gdyż posiadają takie same parametry.

Żaluzje fasadowe – czy warto?

Poddając ocenie żaluzje fasadowe, warto zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszym są użytkowe zalety tego rozwiązania. Żaluzje skutecznie chronią przed hałasem i pozwalają inwestorowi regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, dzięki swobodnej zmianie kąta ustawienia lameli. To sprawia, że świetnie sprawdzają się w przypadku wielkogabarytowych przeszkleń, zwłaszcza w miejscach silnie nasłonecznionych. Drugą, równie ważną przewagą jest wizualna atrakcyjność. Żaluzje nadają elewacji ciekawego charakteru i nowoczesnej lekkości.

Marka KRISHOME (dawniej KRISPOL) umożliwia inwestorowi miksowanie różnych rozwiązań w obrębie jednej budowy – można więc żaluzje zastosować dla dużych przeszkleń, a pozostałe okna wyposażyć w rolety lub, co również często spotykanie, żaluzje zastosować na parterze, rolety na piętrze czy wyłącznie w strefie sypialnianej. Oczywiście żaluzje można w pełni zautomatyzować i zarządzać produktem z poziomu aplikacji mobilnej Connector lub tradycyjnego pilota. Dodatkowo producent zapewnia 5-letni okres gwarancji na ten produkt.

Inspiracje z żaluzjami w roli głównej

Zaletą żaluzji fasadowych jest możliwość sterowania ilością wpadającego do wnętrza światła. To rozwiązanie doceniane jest szczególnie w przypadku wielkogabarytowych przeszkleń, np. w strefie dziennej.