Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Termo- modernizacja

Zadbaj o zdrowie, oszczędzaj na rachunkach i ciesz się Gwarancją Spokoju.

Termomodernizacja z KRISHOME
od wyceny po dotacje

MYŚLISZ O TERMOMODERNIZACJI?
Wybierz komplet stolarki KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Nasze produkty spełniają wymogi programu Czyste Powietrze 3.0
oraz kwalifikują się do ulgi termomodernizacyjnej

OKNA

 • eleganckie i trwałe okna klasy premium
 • energooszczędne pakiety 3-szybowe
 • korzystne współczynniki izolacyjności termicznej i akustycznej
 • możliwość dopasowania kolorystycznego do pozostałych elementów stolarki

W zależności od wybranego modelu (FEN 82, FEN 82B) współczynnik przenikania ciepła w oknach KRISHOME wynosi nawet 0,72 [W/m2K].

Dowiedz się więcej

DRZWI

 • 24 modeli drzwi aluminiowych w systemie nakładkowym, 16 modeli w systemie wsadowym oraz 17 unikalnych modeli drzwi zewnętrznych PVC z panelem nakładkowym
 • energooszczędne pakiety 3-szybowe
 • nowoczesne i klasyczne rozwiązania
 • możliwość malowania gładkiego (ponad 200 kolorów), malowania strukturalnego, okleinowania (także w technice bikolor)

System aluminiowych drzwi SOLANO 90 jest oparty na profilach o głębokości zabudowy 90 mm. Wypełnienie stanowią panele z blach aluminiowych z niezwykle grubą warstwą izolatora w postaci pianki poliuretanowej. Panele są obustronnie nakładkowe, co pozwala uzyskać elegancką i jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą. Dzięki dopracowanej w każdym detalu budowie, drzwi osiągają współczynnik przenikania ciepła już od 0,73 [W/m2K].

 

System aluminiowych drzwi SOLANO 86 z panelem wsadowym to wyjątkowo popularne i wygodne rozwiązanie. Jeśli panel ulegnie uszkodzeniu, można go sprawnie wymienić, bez konieczności zakupu nowych drzwi. Argumentem przemawiającym za wyborem tego modelu jest również przystępna cena, dlatego model ten stał się popularnym wyborem wśród inwestorów termomodernizujących stare domy. Dzięki dopracowanej konstrukcji, drzwi osiągają współczynnik przenikania ciepła już od 0,79 [W/m2K].

 

W procesie tworzenia systemu drzwi zewnętrznych PVC z panelem nakładkowym SOLANO 82 postawiono na innowacyjność technologii pływającego panelu. W praktyce oznacza to, że panel nakładkowy nie jest trwale połączony ze skrzydłem z dylatacją na całym obwodzie drzwi, przez co zmienia ich statykę i stanowi barierę przed nagrzewaniem się profili. Najnowsze trendy pozwoliły stworzyć drzwi zewnętrzne, które dopasują się do każdego projektu architektonicznego. SOLANO 82 to rozwiązanie dla osób, które szukają niestandardowego produktu łączącego funkcjonalność, najwyższe parametry techniczne i atrakcyjny wygląd.

Dowiedz się więcej

BRAMY

 • personalizowane, segmentowe bramy garażowe będące synonimem bezpieczeństwa i funkcjonalności
 • dają możliwość uzyskania maksymalnej przestrzeni dla auta parkującego wewnątrz garażu i na podjeździe
 • spójne wizualnie z pozostałymi elementami stolarki

VENTE K2R RFS 60 jest najcieplejszą bramą garażową KRISHOME. Wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone panele o grubości zwiększonej do 60 mm na całej wysokości, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja.

 

Współczynnik U=0,9 [W/m2K].

Dowiedz się więcej

Znajdź najbliższy salon

Wybierz spośród 400 punktów w całej Polsce

Sprawdź jakie są warunki przyznania dotacji
czy też skorzystania z ulgi

Program
CZYSTE POWIETRZE

 • bezzwrotne dofinansowanie
 • twój dom będzie zużywał mniej energii – zyskasz niższe rachunki za ogrzewanie, zadbasz o zdrowie najbliższych
 • dzięki inwestycji w energooszczędną stolarkę zmniejszysz koszty ogrzewania domu

Od wyceny po dotacje. Skorzystaj z dofinansowania i zyskaj nawet

 

135 tys. zł

+ 1200 zł na audyt energetyczny

 

Program Czyste Powietrze można łączyć z ulgą termomodernizacyjną

Podatnicy, którzy otrzymali dotację z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej. W takiej sytuacji można odliczyć wkład własny poniesiony na przeprowadzenie inwestycji, ale nie można odliczyć wydatków sfinansowanych przez państwo w ramach programu.

DLA KOGO:
 • Dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych
 • Dla właścicieli i współwłaścicieli lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, wydzielonych w budynkach jednorodzinnych
FORMY WSPARCIA:
 • Dotacja
 • Dotacja z przeznaczeniem na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego

 

SKŁADANIE WNIOSKÓW:
 • W oddziale WFOŚIGW obejmującego swoim działaniem teren województwa, w którym zlokalizowany jest budynek/lokal mieszkalny
 • Online na www.gov.pl
 • Za pośrednictwem banku

 

ROZPATRYWANIE WNIOSKÓW:

30 dni

W nowej edycji programu Czyste Powietrze 3.0 wysokość dofinansowania uległa znacznej podwyżce. Dotacje zostały podzielone na trzy poziomy dochodowe:
 • Podstawowy poziom dofinansowania – roczny próg dochodowy nie przekracza 135 000 zł (poprzednio: 100 000 zł).
 • Podwyższony poziom dofinansowania – miesięczny próg dochodowy w gospodarstwie wieloosobowym wzrośnie z 1564 zł do 1 894 zł na osobę, w gospodarstwie jednoosobowym z 2 189 zł do 2 651 zł.
 • Najwyższy poziom dofinansowania – miesięczny próg dochodowy w gospodarstwie wieloosobowym wzrośnie z 900 zł do 1 090 zł na osobę, w gospodarstwie jednoosobowym z 1 260 zł do 1 526 zł.
MAKSYMALNE KWOTY DOFINANSOWANIA:
 • Do 135 tys. zł najwyższy poziom dofinansowania
 • Do 99 tys. zł podwyższony poziom dofinansowania
 • Do 66 tys. zł podstawowy poziom dofinansowania
 • Plus 1,2 tys. zł na audyt energetyczny

 
W nowej edycji programu koszty wymiany stolarki otworowej oraz ocieplenia budynku, czyli prac będących nieodłączną częścią skutecznej termomodernizacji, nie mają limitu kwotowego. Podana jest jedynie intensywność, czyli % poniesionych kosztów netto, który podlega dofinansowaniu.

POZIOMY DOFINANSOWANIA:
 • Podstawowy poziom dofinansowania – 50% na ocieplenie przegród budowlanych, 40% na wymianę stolarki okiennej, 40% na wymianę stolarki drzwiowej, 40% na wymianę bramy garażowej.
 • Podwyższony poziom dofinansowania – 75% na ocieplenie przegród budowlanych, 70% na wymianę stolarki okiennej, 70%  na wymianę stolarki drzwiowej, 70% na wymianę bramy garażowej.
 • Najwyższy poziom dofinansowania – 100% na ocieplenie przegród budowlanych oraz wymianę kompletu stolarki otworowej.
JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

Wnioski w programie Czyste Powietrze 3.0 można składać elektronicznie lub w formie papierowej w urzędzie – w miejscowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Istnieje również możliwość złożenia wniosku w jednym z banków, które uczestniczą w programie Czyste Powietrze i umożliwiają wzięcie dotacji wraz z kredytem.

 

Informacja: Aktualnie obowiązujący formularz wniosku wraz z załącznikami oraz instrukcją jego wypełniania dostępne są w Portalu Beneficjenta znajdującej się na stronach internetowych wojewódzkich FOŚiGW lub w serwisie gov.pl.

 

Złożenie e-wniosku przez Internet lub w urzędzie:

KROK 1: Przed złożeniem wniosku poprzez Portal Beneficjenta na stronie wojewódzkiego FOŚiGW inwestor musi dokonać rejestracji konta. Umożliwi to pobranie elektronicznej wersji wniosku.

KROK 2: Inwestor wypełnia wniosek, podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, a następnie przesyła go za pośrednictwem serwisu do właściwego wojewódzkiego FOŚiGW na wyznaczoną skrzynkę podawczą ePUAP. W tym przypadku konieczne jest dołączenie do wniosku wymaganych załączników (skany z wymaganymi podpisami).

 

Informacja: Wniosek można również wypełnić bezpośrednio w systemie GWD (generator wniosków o dofinansowanie). Za jego pośrednictwem konieczne jest złożenie wniosku w formie dotacji z prefinansowaniem. W przypadku braku możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną, inwestor może złożyć do urzędu wniosek wraz z załącznikami w formie papierowej. Bez względu na to, którą opcję wybierze, podczas wypełniania wniosku, aby uniknąć błędów, najlepiej skorzystać z elektronicznego formularza z „samoliczącymi się” polami.

 

Złożenie wniosku za pośrednictwem banku:

KROK 1: W oddziale banku, który przystąpił do programu Czyste Powietrze, inwestor może złożyć wniosek o Kredyt Czyste Powietrze, a po przyznaniu kredytu – wniosek o dotację z programu Czyste Powietrze. W tym przypadku to konsultant w banku pomaga wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty.

KROK 2: Po pozytywnej decyzji kredytowej lub warunkowej umowie kredytowej, bank składa w imieniu inwestora wniosek o dotację do właściwego terytorialnie FOŚiGW.

KROK 3: Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji, bank wypłaca kredyt. W terminie 18 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku o dotację, należy zrealizować inwestycję, a następnie złożyć w FOŚiGW wniosek o jej rozliczenie.

KROK 4: Po pozytywnej weryfikacji przedstawionych dokumentów zakupowych FOŚiGW wypłaca przyznaną dotację. W tym przypadku środki trafią na rachunek kredytu, a bank zaksięguje je na poczet spłaty kapitału kredytu.


Program
ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

 

Odlicz:

 

53 tys. zł

lub nawet 2 razy tyle

 

Program Czyste Powietrze można łączyć z ulgą termomodernizacyjną

Podatnicy, którzy otrzymali dotację z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej. W takiej sytuacji można odliczyć wkład własny poniesiony na przeprowadzenie inwestycji, ale nie można odliczyć wydatków sfinansowanych przez państwo w ramach programu.

DLA KOGO:

Dla podatników będących właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Posiadaczom nieruchomości na podstawie np. umowy najmu, użyczenia, czy dzierżawy nie przysługuje ulga termomodernizacyjna.

FORMY WSPARCIA:

Możliwość odliczenia wydatków od dochodu

 

SKŁADANIE WNIOSKÓW:
 • Co rok w okresie maksymalnie trzech lat
 • Można składać w urzędzie skarbowym (rozliczenie PIT)

 

KIEDY MOŻNA ODLICZYĆ 106 TYS. ZŁ?

Taka kwota do odliczenia przysługuje współmałżonkom, którzy są współwłaścicielami domu jednorodzinnego i wspólnie ponoszą wydatki objęte ulgą termomodernizacyjną. Każdemu z małżonków przysługuje prawo do odliczenia do 53 tys. zł (łącznie 106 tys. zł) od dochodu przed opodatkowaniem.

CO MOŻNA ODLICZYĆ?

W ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczeniu podlegają wydatki na materiały budowlane i urządzenia oraz usługi:

 • wykonanie audytu energetycznego budynku przed realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego;
 • wykonanie analizy termograficznej budynku;
 • wykonanie dokumentacji projektowej związanej z pracami termomodernizacyjnymi;
 • docieplenie przegród budowlanych lub płyt balkonowych lub fundamentów;
 • wymiana stolarki zewnętrznej np.: okien, okien połaciowych, drzwi balkonowych, drzwi zewnętrznych, bram garażowych;
 • wymiana elementów istniejącej instalacji grzewczej;
 • montaż kotła gazowego kondensacyjnego;
 • montaż kotła olejowego kondensacyjnego;
 • montaż pompy ciepła;
 • montaż kolektora słonecznego;
 • montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła;
 • montaż instalacji fotowoltaicznej;
 • uruchomienie i regulacja źródła ciepła oraz analiza spalin;
 • regulacja i równoważenie hydrauliczne instalacji;
 • demontaż źródła ciepła na paliwo stałe.

Termomodernizujesz swój dom
i szukasz stolarki?

Skontaktuj się z jednym z naszych Salonów KRISHOME w Twojej okolicy.
Poznaj nasze produkty i zamów bezpłatną wycenę. Nie czekaj! Oszczędzaj pieniądze!