Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Napędy do bram garażowych, rolet i żaluzji

Nowoczesne i komfortowe napędy STARCUS o doskonałych parametrach technicznych.

Dlaczego warto?

 

 • 2 lata gwarancji
 • Niezawodność
 • Bezpieczeństwo

Jesteśmy wiodącym producentem stolarki otworowej obecnym w branży budowlanej od 35 lat. Pod marką KRISHOME oferujemy komplet stolarki dla domu oraz rozwiązania dla przemysłu.

Dostępne modele:
STARCUS K10

STARCUS K10

STARCUS K06

STARCUS K06

Poznaj aplikację
myKRISPOL

 • Chcesz skonfigurować aplikację ze swoim asystentem głosowym?
 • Imitować obecność w domu podczas urlopu?
 • Zdalnie otwierać bramę garażową kurierowi?
 • A może marzysz o codziennej wygodzie i ułatwieniach?

Automatyka

Automatyka serii STARCUS to nowoczesne i komfortowe napędy do bram garażowych. W estetycznych wzorniczo modelach ukryte są silne mechanizmy o doskonałych parametrach technicznych.

Jeden pilot – pełen dostęp

Nadajniki do naszych bram są nie tylko poręczne i praktyczne, ale również eleganckie. To idealne połączenie funkcjonalności i estetyki. Umożliwiają sterowanie bramami garażowymi, furtkami i bramami wjazdowymi z dużej odległości.

01ELEGANCKI

Dyskretna forma, stonowana, ciemna kolorystyka i stalowe wykończenie dodające charakteru

02BEZPIECZNY

Indywidualny zmienny kod zapewniający bezpieczeństwo użytkowania

03WYGODNY

Niewielki, lekki i poręczny, o zasięgu nawet 100 m, kompatybilny ze wszystkimi napędami bramowymi serii STARCUS

044-KANAŁOWY

Możliwość programowania do 3 napędów STARCUS K06 / K10

Akcesoria do napędów do rolet STARCUS

 • MECHANICZNA KRAŃCÓWKA – napęd do automatyzacji rolet zewnętrznych z mechanicznymi krańcówkami bez odbiornika
 • ELEKTRONICZNA KRAŃCÓWKA Z ODBIORNIKIEM – napęd do automatyzacji rolet zewnętrznych z elektronicznymi krańcówkami i odbiornikiem
 • MECHANICZNA KRAŃCÓWKA NHK – napęd do automatyzacji rolet zewnętrznych z mechanicznymi krańcówkami bez odbiornika, awaryjne otwieranie za pomocą korby
 • NAD.DY.002

  nadajnik 1-kanałowy

 • NAD.DY.003

  nadajnik 99-kanałowy

 • NAD.DY.004

  nadajnik 5-kanałowy z zegarem

 • NAD.DY.005

  nadajnik 1-kanałowy naścienny

 • NAD.DY.006

  nadajnik 15-kanałowy naścienny

 • ODB.DY.001

  odbiornik 1-kanałowy 433MHz

 • ODB.DY.003

  odbiornik 1-kanałowy 433MHz zintegrowany z włącznikiem

 • STARCUS CONNECTOR

  Centralka WiFi

 • STARCUS CONNECTOR MINI

  Centralka WiFi

Napędy do
bram garażowych

Automatyka do bram garażowych KRISHOME (dawniej KRISPOL) to funkcjonalne i trwałe produkty zaprojektowane z myślą o stosowaniu z różnymi typami bram dostępnych w naszej ofercie. Doskonale sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i w obiektach przemysłowych i firmach. W naszej ofercie znajdują się kompletne zestawy złożone z takich elementów jak napęd, centrala sterująca oraz szyny i piloty.

 

To, jaki napęd do bramy garażowej najlepiej jest wybrać, zależy przede wszystkim od wielkości i ciężaru drzwi. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na takie parametry jak: 

 • moc silników,
 • prędkość otwierania,
 • pobór mocy, 
 • liczba cykli zamykania i otwierania w ciągu doby.

Moc to zdecydowanie najważniejszy parametr, jaki należy wziąć pod uwagę, wybierając napędy do bram garażowych. Siłowniki wyposażone w silniki o mocy rzędu kilkuset N pozwolą wygodnie otworzyć bramę o mniejszych wymiarach, przeznaczoną np. do garażu jednostanowiskowego. W przypadku większych bram garażowych napędy powinny mieć odpowiednio większą moc, która może przekraczać 1000-1200 N. Należy przy tym pamiętać, żeby wybierać silniki z zapasem mocy. Stanowi on zabezpieczenie, dzięki któremu napęd będzie bezawaryjnie służyć przez długi czas.

W naszej ofercie znajdują się bramy garażowe z napędem zapewniającym zarówno standardową prędkość przesuwu, jak i szybsze. Najczęściej wybierane są modele otwierające się w tempie ok. 12 cm na sekundę. W przypadku skrzydeł o typowych wymiarach pozwala to na otwarcie bramy w czasie ok. 30-45 sekund.

Zaletą automatyki do bram jest niski pobór mocy, szczególnie w trybie czuwania. Dzięki temu rozwiązanie to jest nie tylko praktyczne, ale i oszczędne. Warto przy tym zadbać o dodatkowe, niezależne źródło zasilania w postaci akumulatora. Umożliwi to otwarcie bramy nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu. 

Liczba cykli otwarcia i zamknięcia bramy w ciągu doby jest parametrem szczególnie istotnym w przypadku produktów dla firm. W bramach przydomowych wystarczy model o trwałości ok. 20 cykli. Z kolei w obiektach przemysłowych czy magazynach koniecznością może być napęd o trwałości wynoszącej nawet ok. 100 cykli na dobę.

Szeroki wybór produktów w naszej ofercie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i pozwala cieszyć się niezawodną pracą bramy przez długie lata. Poznaj naszą ofertę napędów i znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojego garażu.

Masz pytania i nie wiesz, co wybrać? Skontaktuj się z naszymi specjalistami. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy Ci dobrać model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Napęd do
rolety okiennej

Rolety z napędem elektrycznym to najwygodniejszy sposób na ich otwieranie i zamykanie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie musisz nawet podchodzić do okna. Dostępne w ofercie KRISHOME rozwiązania mogą być stosowane zarówno w przypadku nowych rolet, jak i tych, które już znajdują się w Twoim domu, a które do tej pory były sterowane ręcznie. Jaki napęd do rolety zewnętrznej wybrać? Podpowiadamy! 

 

Po pierwsze, zwróć uwagę na wagę pancerza rolety. Im jest on cięższy, tym większa moc będzie potrzebna. Na tej podstawie dobierany jest także moment obrotowy napędu. Jego odpowiednia wartość jest niezbędna, by zapewnić wydajność całego systemu oraz jego wytrzymałość.

 

Jeśli wybierasz rozwiązania dla wcześniej zainstalowanych rolet, istotny będzie także rodzaj kasety. Wybór produktu o optymalnym momencie obrotowym może stanowić wyzwanie. Dlatego zachęcamy do skonsultowania się z naszymi specjalistami. 

 

Należy również zastanowić się nad rodzajem sterowania. W ofercie KRISHOME znajdziesz zarówno napęd do rolet zewnętrznych połączony ze specjalnym panelem z przyciskami, jak i urządzenia bezprzewodowe, sterowane przy pomocy pilota lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie. 

 

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór rolet zewnętrznych oraz przeznaczonych do nich napędów. Dzięki temu możesz dopasować wygodne i niezawodne rozwiązanie, które będzie doskonale spełniać swoją funkcję przez długi czas.

Silnik do żaluzji

Żaluzje z napędem elektrycznym od KRISHOME to opcja idealna dla osób ceniących sobie komfort oraz sprawdzone rozwiązania. Dzięki nowoczesnym i łatwym w obsłudze silnikom sterowanie jest szybkie i nie wymaga używania siły. Aby opuścić, podnieść lub otworzyć żaluzję wystarczy nacisnąć przycisk lub wybrać odpowiednią opcję w aplikacji.

 

Popularnym rozwiązaniem jest tradycyjny, kablowy silnik do żaluzji. Sterowanie odbywa się przy pomocy specjalnego manualnego przełącznika, który montowany jest na ścianie w sąsiedztwie okna. Trzeba jednak pamiętać, że jedno urządzenie steruje jedną żaluzją, dlatego przy każdej z nich musi być zainstalowane osobne urządzenie.

 

Dużą zaletą napędu elektrycznego bezprzewodowego jest możliwość sterowania wieloma żaluzjami na raz oraz podłączenia go do systemów smart home. Pozwala to na ich ustawianie z dowolnego miejsca — również wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Można skorzystać również z możliwości, jakie dają programatory czasowe i czujniki pogodowe. Dzięki nim żaluzje mogą się samodzielnie podnosić i opuszczać o wyznaczonych godzinach lub zgodnie z natężeniem światła oraz temperaturą panującą w pomieszczeniach.

Nasi klienci często pytają o możliwość sterowania żaluzjami z napędem elektrycznym w przypadku przerw w dostawie prądu. W KRISHOME pomyśleliśmy również o tym. Nasze produkty w razie potrzeby mogą być sterowane również ręcznie. Warto w tym miejscu dodać, że cała konstrukcja prezentuje się bardzo estetycznie – mechanizm zawierający niezbędne przewody, linki i kasetki jest ukryty i nie szpeci okna ani od wewnątrz, ani od zewnątrz.

Sterowane elektrycznie żaluzje i rolety są łatwe w montażu i wyjątkowo proste w użytkowaniu. To doskonałe rozwiązanie dla dużych domów i mieszkań z większą liczbą okien. Dzięki zaawansowanym systemom smart home oraz czujnikom możesz jeszcze łatwiej zadbać o optymalne warunki świetlne i komfort termiczny w domu odpowiadający potrzebom Twoim i Twojej rodziny.

Napędy do bram garażowych i rolet

Pobierz katalog

Inteligentna automatyka STARCUS