Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Drzwi zewnętrzne

Aluminiowe drzwi zewnętrzne SOLANO będą idealną wizytówką Twojego domu.

Dlaczego warto?

 

 • 5 lat gwarancji
 • Produkt na wymiar
 • Solidna konstrukcja
 • Bezpieczeństwo

Jesteśmy wiodącym producentem stolarki otworowej obecnym w branży budowlanej od 35 lat. Pod marką KRISHOME oferujemy komplet stolarki dla domu oraz rozwiązania dla przemysłu.

Drzwi Nakładkowe

Drzwi zewnętrzne nakładkowe łączą trwałość i bezpieczeństwo dzięki wysokiej jakości konstrukcji z profilów aluminiowych o różnej grubości. Charakteryzują się doskonałą szczelnością i niskim przewodnictwem cieplnym, co chroni przed włamaniami i ciężkimi warunkami pogodowymi. Są idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych i pasywnych oraz dla wszystkich inwestorów dążących do obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem i klimatyzacją.

Konstrukcja drzwi nakładkowych jest szczelnie izolowana, a oferta kolorystyczna obejmuje wiele opcji wykończenia, w tym malowanie gładkie w ponad 200 kolorach, malowanie strukturalne i wykończenie w autorskich wzorach oklein KRISHOME.

Drzwi nakładkowe cieszą się dużym uznaniem architektów i klientów dzięki wysokiemu standardowi wykonania oraz atrakcyjnemu stosunkowi jakości do ceny. Każdy model można spersonalizować, wybierając spośród szerokiej gamy oklein, rodzajów wykończenia i dekoracji.

Drzwi Wsadowe

Panel wsadowy montowany jest wewnątrz skrzydła. W efekcie jego ramy są widoczne zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jeśli powierzchnia panelu wsadowego ulegnie uszkodzeniu, można go łatwo i szybko wymienić bez konieczności zakupu całych drzwi. Zaletą takiej opcji jest też bardzo korzystna cena. Dlatego drzwi wsadowe cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów poszukujących sposobu na remont przyjazny dla kieszeni.

Panele wsadowe KRISHOME dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Dzięki temu znajdziesz model, który nie tylko będzie pasować do Twojej elewacji, ale i pozostałych elementów stolarki okiennej oraz drzwiowej.

Drzwi zewnętrzne

Wyjątkowo wytrzymały i ciepły system profili aluminiowych, solidne, a zarazem niezwykle stylowe wypełnienia oraz szeroka gama kolorystyczna – wszystko to sprawia, że drzwi SOLANO odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

 

Dzięki spójnej ofercie kolorystycznej wszystkich produktów Dla domu marki KRISHOME, drzwi idealnie dopasujesz do bramy garażowej, okien, a nawet rolet zewnętrznych.

Drzwi wejściowe
– charakterystyka

Drzwi wejściowe mają dla nowego budynku wymiar symboliczny. Oznaczają zazwyczaj zamknięcie stanu surowego i przejście do prac wykończeniowych. To sprawia, że drzwi wejściowe są dobierane z niezwykłą starannością. Wynika to także z tego, że są traktowane, jako ważny element wykończenia domu i estetyki jego wyglądu zewnętrznego.

 

Drzwi aluminiowe zbudowane są z systemu profili. Wypełnione są panelami aluminiowymi wyposażonymi w dodatkowy wkład termiczny. Przestrzenie między panelami są izolowane pianką poliuretanową. O szczelność drzwi dbają uszczelki EPDM oraz guma dylatacyjna. Nasze drzwi są również wyposażone w niewidoczne odwodnienie.

Zewnętrzne drzwi wejściowe do domu

Drzwi wejściowe do domu to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Od ich jakości zależy nie tylko estetyka budynku i komfort domowników. Odkrywają one bowiem kluczową rolę w ochronie domu przed dostępem niepowołanych osób. Wymieniając stare drzwi zewnętrzne na nowe inwestujesz w bezpieczeństwo Twojej rodziny.

Oferujemy szeroki wybór drzwi wejściowych wykonanych z odpornych na uszkodzenia i trwałych materiałów. Wśród nich znajdziesz modele, które są zarówno antywłamaniowe, jak i energooszczędne. Solidna konstrukcja i odpowiednia izolacja sprawiają, że skutecznie zapobiegają włamaniom, a przy tym obniżają ogólny współczynnik przenikania ciepła, zmniejszając koszty utrzymania.

Nasze drzwi zewnętrzne dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rodzajach wykończenia. Dzięki temu wybierając produkty KRISHOME masz pewność, że sięgasz nie tylko po optymalne rozwiązania z punktu widzenia bezpieczeństwa i oszczędności energii, ale i designu. Drzwi są elementem, który jako pierwszy rzuca się w oczy, a ich wygląd w istotny sposób wpływa na estetykę fasady budynku. Z tego powodu warto wybrać model, który będzie pełnić również rolę reprezentacyjną.

Duże znaczenie dla wygody użytkowania drzwi ma również kierunek otwierania. Wśród modeli jednoskrzydłowych dostępne są zarówno drzwi lewe, jak i prawe. Pamiętaj, by zwrócić na to uwagę przed złożeniem zamówienia.

Solano – aluminiowe drzwi wejściowe klasy Premium

W naszej ofercie znajdziesz drzwi wejściowe najwyższej klasy. Modele z serii Solano wychodzą naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów.

Spośród wielu innych drzwi wejściowych dostępnych na rynku te wyróżniają się nie tylko wysoką jakością i odpornością na próby celowego uszkodzenia, ale także doskonałym poziomem izolacji termicznej i akustycznej. Zwracają uwagę również nowoczesnym designem. Dzięki temu chcąc zapewnić sobie najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa, nie musisz rezygnować z doskonałego wyglądu. To drzwi klasy Premium, których parametrami będziesz cieszyć się przez wiele lat.

Kiedy montować drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe do domu jako element wykończenia

Drzwi zewnętrzne są obecnie traktowane, jako wystrój domu. Z tego powodu należy zadbać o to, by pasowały do elewacji budynku, stolarki okiennej oraz innych elementów znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu, np. sposobu wykończenia tarasu. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i materiałów użytych do ich produkcji oraz wykończenia.

 

Kolekcja drzwi zewnętrzne SOLANO obejmuje 24 unikalnych modeli. Znajdziesz wśród nich zarówno bardzo nowoczesne, jak i bardziej klasyczne propozycje. Wszystkie modele zostały starannie zaprojektowane i są wykonywane z największą dbałością o każdy detal.

 

Oferta kolorystyczna drzwi obejmuje kilka wariantów wykończenia: malowanie gładkie w wybranym spośród ponad 200 kolorów; malowanie strukturalne, a także wykończenie w dowolnym wzorze z autorskiej palety oklein KRISHOME, zawierającej kilkadziesiąt dekorów, w tym ekskluzywne wzory na wyłączność.

Drzwi zewnętrzne przeszklone

Przeszklone drzwi zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na oryginalny i nowoczesny, a przy tym bardzo estetyczny wygląd. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz rozjaśnić przedpokój przy pomocy naturalnego światła dziennego. Aby jednak móc cieszyć się nimi przez wiele lat, należy wybierać modele wysokiej jakości, takie jak modele wchodzące w skład oferty KRISHOME.

Przeszklenia w oferowanych przez nas drzwiach cechuje duża wytrzymałość mechaniczna; nie musisz więc obawiać się o to, że ulegną zniszczeniu – zarówno przypadkowemu, jak i podczas próby włamania.

Drzwi przeszklone od KRISHOME zapewniają także doskonałą izolacyjność cieplną. Wszystko dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom podobnym do tych, które spotykane są w energooszczędnych oknach. W nowoczesnych przeszkleniach wykorzystuje się pakiety trzyszybowe wypełnione gazem szlachetnym. Dzięki temu mają one bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, zgodny z obowiązującymi przepisami.

Zapoznaj się z naszą ofertą przeszklonych drzwi zewnętrznych. Możliwość wykonania stolarki na wymiar oraz jej personalizacji sprawia, że na pewno znajdziesz u nas idealny model, który doskonale sprawdzi się w Twoim domu.

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego
a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych kwestii branych pod uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych do domu jednorodzinnego. Oferowane produkty są wyposażone w komponenty zapewniające najwyższą klasę bezpieczeństwa (nawet w przypadku drzwi zewnętrznych przeszklonych).

 • Trzpienie antywyważeniowe

  • uzupełnienie mocnej konstrukcji drzwi
  • skutecznie uniemożliwiają wyważenie skrzydła z ościeżnicy

 • Zawiasy rolkowe

  • wytrzymałe i eleganckie
  • standardowe wyposażenie drzwi SOLANO
  • 14 klasa wytrzymałości CE

 • Zawiasy ukryte

  • całkowicie niewidoczne przy zamkniętych drzwiach
  • wysoki stopień bezpieczeństwa

 • Automatyczny zamek

  • automatyczne ryglowanie drzwi po zamknięciu bez konieczności użycia klucza
  • podwyższona ochrona antywłamaniowa dzięki zastosowaniu zapadek przejmujących funkcję rygli, zabezpieczonych przed cofnięciem
  • gwarancja stabilności profili drzwiowych (wielopunktowe ryglowanie uniemożliwia odkształcanie się drzwi)

 • Samozamykacz ukryty

  • możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji
  • dyskretny i wygodny

 • Zapadka z funkcją dzień/noc

  • umożliwia działanie drzwi bez klucza w dzień
  • bezpieczne zamykanie na noc
  • dostępna opcjonalnie przy rozwiązaniu pochwyt/klamka

 • Elektroniczny przepust kablowy

  • możliwość integracji z systemami Smart Home
  • łączy dwa produkty w jeden (zasilacz i przeniesienie zasilania pomiędzy skrzydłem, a ramą)
  • rozwiązanie plug&play – odpowiednio przygotowane drzwi, do bezproblemowego podłączenia pod zasilacz i sieć 230V – wystarczy podpięcie wtyczki do kontaktu

 • Kontrola dostępu

  • identyfikacja na 6 sposobów: linie papilarne, klawiatura kodowa, transponder RFID, NFC, Bluetooth lub za pomocą aplikacji
  • możliwość zapamiętania 100 odcisków linii papilarnych, 150 kodów cyfrowych, 200 transponderów RFID, nielimitowanej liczby kodów eKey
  • przyznawanie dostępu na czterech poziomach uprawnień: czasowo (od – do), dostęp stały, jednorazowy, cykliczny

 • Wkładka antywłamaniowa

  • wyposażona w kartę identyfikacyjną z kodem nacięcia klucza
  • odporna na próby manipulacji elektronicznych i mechanicznych

 • Szyby antywłamaniowe

  • zwiększona wytrzymałość szkła potwierdzona w specjalistycznych laboratoriach

Ciepłe drzwi zewnętrzne

Analizując parametry techniczne drzwi do domu, należy zwrócić uwagę również na ich współczynnik przenikania ciepła. Według polskiego prawa nie może on przekraczać 2,6 W/m2K. Im jest on niższy, tym mniejsze są straty energii potrzebnej do ogrzania lub chłodzenia budynku. 

Podobnie jak okna, ciepłe drzwi dostępne w ofercie KRISHOME skutecznie zabezpieczają dom przed utratą ciepła w okresie zimowym. Dzięki temu pozwalają zmniejszyć ilość zużywanej energii. Przyczynia się to nie tylko do obniżenia rachunków, ale i ogranicza negatywny wpływ na środowisko. Są one też niezbędne w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych. 

Drzwi zapewniające doskonałą izolacyjność cieplną są nieco droższe niż modele nieocieplone; jednak dzięki obniżeniu kosztów utrzymania budynku inwestycja ta stosunkowo szybko się zwraca. W dodatku modele z przekładką termiczną sprawiają, że żadne warunki atmosferyczne nie przyczynią się do obniżenia codziennego komfortu domowników.

Kiedy montować drzwi wejściowe?

Nadal można spotkać się z przekonaniem, że drzwi zewnętrzne oraz okna powinny być montowane natychmiast po uzyskaniu stanu surowego zamkniętego. W rzeczywistości nie ma jednak takiej potrzeby. W wielu przypadkach jest to wręcz niewskazane.

Stan surowy to etap budowy, na którym wciąż czeka nas wiele prac na zewnątrz i wewnątrz budynku. Wiele z nich określanych jest mianem „mokrych” — zwłaszcza kładzenie tynków i podłóg. Technologie ich wykonywania oraz przewijające się ekipy budowlane i wykończeniowe tworzą ryzyko trwałego zabrudzenia, a nawet uszkodzenia drzwi, nawet jeśli zostaną one zabezpieczone specjalną folią.

Drzwi zewnętrzne najlepiej jest montować już po zakończeniu prac, przy których wykorzystuje się dużo wody. Dopiero gdy ta odparuje i wszystko dokładnie wyschnie, warto instalować stolarkę otworową. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której zamontowane elementy zawilgotnieją lub ulegną zabrudzeniu.  

Niektóre ekipy budowlane naciskają na zamknięcie stanu surowego. W takim przypadku warto zainwestować w rozwiązania tymczasowe, takie jak prowizoryczne drzwi i zabezpieczenia z płyt OSB lub drewna. Ich montaż nie wiąże się z dużym wydatkiem, a przy tym eliminuje ryzyko zniszczenia docelowej stolarki. 

Jakie drzwi zewnętrzne do danego typu domu?

Wybierając drzwi do nowego domu lub wymieniając je w starszym budynku należy pamiętać, że ich estetyka i parametry muszą być dostosowane do typu budynku.

W przypadku starego budownictwa trzeba zachować klasyczny styl, aby drzwi pasowały wizualnie do wykończenia zewnętrznego domu. W przypadku modernistycznych budynków można sobie pozwolić na nowoczesność. Jednak w obu tych sytuacjach głównym kryterium wyboru powinien być współczynnik przenikania ciepła. Gdzie kupić drzwi zewnętrzne spełniające powyższe warunki? Oferta KRISHOME obejmuje wszystkie te rozwiązania.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne

Konstrukcja drzwi oraz materiały, z jakich zostały wykonane, w istotny sposób wpływają na bezpieczeństwo domu, chroniąc go przed nieproszonymi gośćmi.

Przeglądając poszczególne modele drzwi zewnętrznych, należy zwrócić uwagę na bardzo ważny parametr, jakim jest klasa antywłamaniowa. Obecnie używa się sześciostopniowej skali; drzwi antywłamaniowe to modele o klasie drugiej, trzeciej oraz czwartej (RC2, RC3, RC4).

Drzwi KRISHOME posiadają szereg zabezpieczeń, takich jak specjalne bolce antywyważeniowe, które skutecznie zapobiegają ich sforsowaniu, a także odpowiednio skonstruowane zawiasy, dzięki którym niemożliwe będzie wyjęcie skrzydła z ościeżnicy bez użycia specjalistycznych narzędzi. Drzwi wejściowe antywłamaniowe wyposażone są również w odporne na przewiercenie zamki.

Sprawdź wysokiej jakości drzwi zewnętrzne marki KRISHOME korzystnych cenach

W asortymencie KRISHOME znajdziesz wysokiej klasy drzwi zewnętrzne, które doskonale sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, jak i mieszkaniach w blokach oraz obiektach firmowych. Ich jakość oraz doskonałe parametry techniczne potwierdzone są atestami i certyfikatami, stanowiącymi gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości.

Szeroki wybór drzwi wejściowych w naszej ofercie pozwala znaleźć rozwiązania idealne dla każdego budynku. U nas zyskujesz nie tylko doskonałej jakości produkt, ale i możliwość pełnej personalizacji — począwszy od rodzaju wykończenia i kolorystyki, kończąc na wymiarach i sposobie otwierania. Zaufaj naszemu doświadczeniu i przekonaj się, że doskonałe drzwi zewnętrzne dla Twojego domu mogą łączyć w sobie trwałość, świetny wygląd i korzystną cenę.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe – pytania i odpowiedzi

01Czy drzwi aluminiowe są odporne na korozję?

Drzwi aluminiowe wyróżniają się przedłużoną trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. W odróżnieniu od stali korozja aluminium zatrzymuje się na grubości do 4 nm, chroniąc metal przed niszczeniem. W drzwiach aluminiowych zastosowano ponadto powłoki ochronne w postaci farby proszkowej, które chronią przed rdzewieniem, szkodliwym wpływem chemikaliów oraz wysoką temperaturą.

Zastanawiasz się, czy stolarka aluminiowa będzie lepszym wyborem niż tradycyjna PVC? Poznaj zalety obu rozwiązań, aluminium i PVC.

02Jakie są rodzaje drzwi aluminiowych?

W zależności od przeznaczenia oraz sposobu otwierania wyróżniamy kilka typów skrzydeł aluminiowych. Aluminiowe drzwi zewnętrzne wyróżniają się doskonałą izolacyjnością i wytrzymałością. Skrzydła wewnętrzne z przeszkleniami charakteryzują się natomiast eleganckim i ponadczasowym designem, dlatego są chętnie wybierane do domów oraz biur. Szczególnym modelem są drzwi techniczne, które mają bardzo szczelne przeszklenia i coraz częściej zastępują skrzydła stalowe. Pomimo lekkiej konstrukcji gwarantują komfort cieplny i doskonale sprawdzą się w sklepach oraz przestrzeniach magazynowych.

03Które modele są najczęściej wybierane przez klientów?

Największą popularnością cieszą się tradycyjne drzwi jednoskrzydłowe oraz drzwi dwuskrzydłowe, w których szyba osadzona jest na wąskiej ramie z aluminium. Inwestorzy, którym zależy na doskonałej izolacji termicznej, mogą zdecydować się na drzwi przesuwne HST. Ochrona przed utratą ciepła wewnątrz jest kluczową kwestią w przypadku montażu drzwi w zabudowie tarasowej, dlatego klienci chętnie wybierają modele z przekładką termiczną. W przestrzeniach publicznych sprawdzą się natomiast drzwi automatyczne obrotowe, które zapewnią ciągłość ruchu i ułatwią przechodzenie w obie strony.

04Jakie są ceny drzwi aluminiowych?

Cena drzwi zewnętrznych zależy od wybranej konfiguracji skrzydła. Oferujemy modele na wymiar, które różnią się między sobą zastosowaną izolacją termiczną, wymiarami oraz rodzajem okleiny. Informacje na temat wybranych modeli można uzyskać w punktach partnerskich marki KRISHOME.

05Jakie są dostępne opcje kolorystyczne?

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kolorów stolarki, które świetnie korespondują z dachówką oraz elementami ozdobnymi elewacji. Dużym zainteresowaniem wśród klientów ukierunkowanych na styl klasyczny, w którym dominują kolory ziemi, cieszą się złoty dąb oraz brązowe i beżowe odcienie palety RAL. Dobrym rozwiązaniem stylistycznym jest także połączenie minimalistycznej elewacji, bazującej na odcieniach bieli i szarości, z metalowymi elementami stolarki. Zestawienie drewna ze szkłem lub metalem pozwoli uzyskać elegancki efekt zgodny z założeniami stylu minimalistycznego.

06Czy montaż drzwi aluminiowych jest skomplikowany?

Aluminiowe drzwi zewnętrzne składają się z kilku elementów m.in. kształtowników aluminiowych, akcesoriów do ich łączenia, uszczelek osadczych, podkładek pod szybę, elementów uszczelniających oraz wypełnienia (szyba lub element nieprzezroczyste). Wszystkie akcesoria, takie jak: złączki, narożniki, zamki czy zaczepy, dostarczane są w osobnych paczkach zabezpieczonych przed uszkodzeniem. Montaż drzwi zewnętrznych aluminiowych lepiej powierzyć profesjonalne ekipie – najlepszym rozwiązaniem jest wybór drzwi wraz z usługą montażu.

07Jak dbać o drzwi aluminiowe, aby zachować ich wygląd na dłużej?

Drzwi aluminiowe nie wymagają przeprowadzenia skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Pomimo że drzwi są odporne na większość czynników mechanicznych, niektóre części mogą ulec zużyciu skutek intensywnego eksploatowania. Serwis drzwi aluminiowych dotyczy najczęściej zawiasów, uszczelek, zamków, klamek oraz progów. Usterki mogą wynikać również z błędów montażowych, dlatego tak ważna jest profesjonalna instalacja przez ekipę fachowców.

Malowanie drzwi aluminiowych przy pomocy farby proszkowej pozwala zabezpieczyć skrzydła przed promieniowaniem UV oraz opadami atmosferycznymi. Dobrym środkiem czyszczącym będzie płyn do mycia naczyń bezinwazyjnych detergentów. Należy przy tym unikać rozpuszczalników oraz detergentów, które zawierają drobiny oraz kwaśne substancja aktywne.

Paleta kolorystyczna

Wybierz własną kolorystykę, spośród ponad 200 dostępnych kolorów RAL oraz kilkudziesięciu oklein.

Pobierz katalog

Drzwi zewnętrzne