Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Bramy garażowe

Bramy KRISHOME to funkcjonalne, solidne, bezpieczne i dopasowane wyglądem do elewacji rozwiązania.

Dlaczego warto?

 

 • 5 lat gwarancji
 • Produkt na wymiar
 • Solidna konstrukcja
 • Bezpieczeństwo

Jesteśmy wiodącym producentem stolarki otworowej obecnym w branży budowlanej od 35 lat. Pod marką KRISHOME oferujemy komplet stolarki dla domu oraz rozwiązania dla przemysłu.

Bramy garażowe montowane w bryle budynku to jeden z kluczowych elementów całej elewacji. Bramy garażowe elewacyjne powinny być przede wszystkim trwałe, niezawodne, bezpieczne i dopasowane wyglądem do pozostałych elementów elewacji. Bramy garażowe KRISHOME stanowią połączenie tych czynników, a dodatkowo poprawiają termoizolację budynku oraz komfort codziennego użytkowania. W ofercie dostępne są bramy segmentowe, rolowane oraz bramy rozwierne.

Ciepła brama –
panel 40 lub 60 mm

Bramy segmentowe KRISHOME są zbudowane z paneli o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel bramy do nadproża. Dzięki temu bramy te posiadają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku: U= 1,12 [W/m2K] . Dla domów energooszczędnych mamy ofertę specjalną: bramę VENTE K2 RFS 60 o grubości zwiększonej do 60 mm. Ta wyjątkowo ciepła brama posiada dodatkowo podwójne uszczelnienie dolnego panela, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą a kątownikami. Umożliwia to osiągnięcie współczynnika U=0,9 [W/m2K]

 

Ciepła brama garażowa ma wpływ nie tylko na komfort cieplny i koszty ogrzewania samego garażu. Budowa drzwi garażowych wpływa również bezpośrednio na temperaturę w pomieszczeniach znajdujących się w sąsiedztwie garażu. Ciepła brama garażowa i jej odpowiednie uszczelnienie to więc inwestycja, która będzie procentować latami. Opracowaliśmy szereg rozwiązań konstrukcyjnych, które poprawiają uszczelnienie bramy garażowej segmentowej. Na uszczelnienie bramy garażowej KRISHOME składają się między innymi takie elementy, jak:

Kształt łuku górnego

 Jednym z elementów wpływających na świetną termoizolację naszych bram garażowych jest odpowiednio zaprojektowany kształt łuku górnego. Pozwala on na maksymalne dociśnięcie górnego panelu bramy do nadproża. Zyskujemy w ten sposób optymalny poziom przenikania ciepła U=1,12 [W/m2K] w przypadku paneli o grubości 40 mm.

Ciepłe panele

 Oferujemy również energooszczędne bramy garażowe wykonane z paneli o grubości 60 mm. W bramie VENTE K2 RFS 60 zastosowano ciepłe panele, specjalne dodatkowe uszczelnienie dolnej krawędzi bramy, uszczelkę obwodową, a także uszczelnienia międzysekcyjne. Dzięki temu uzyskano współczynnik przenikania ciepła U=0,9 [W/m2K]

Uszczelka dwuwargowa

 Elementem zwiększającym właściwości termoizolacyjne naszych bram jest specjalna uszczelka dwuwargowa znajdująca się pomiędzy dolną krawędzią bramy a podłożem.

Solidna konstrukcja bramy garażowej

Bez względu na to jak dobrze brama wygląda z zewnątrz, nie należy zapominać o tym, że powinna być przede wszystkim solidnie wykonana. Warto zatem sprawdzić, jak brama wygląda od wewnątrz.

W mechanizmach bram stosujemy rozwiązania, które ją wzmacniają, ułatwiają montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu, a także zapewniają niezawodność i estetyczny wygląd również od środka.

W firmie KRISHOME zdajemy sobie sprawę, że ważny jest nie tylko wygląd bramy garażowej od zewnątrz. Kluczowa jest także konstrukcja bramy garażowej i to, jak wygląda ona od wewnątrz. Budowa bramy garażowej KRISHOME ułatwia jej montaż i dopasowanie do przestrzeni garażu. Elementy bramy garażowej, które w sposób bezpośredni przekładają się na trwałość i niezawodną konstrukcję naszych bram to między innymi:

 • Ocynk antykorozyjny

  Wszystkie elementy metalowe bram są zabezpieczone przed korozją.

 • Środkowe zawiasy

  W każdej bramie montujemy zawiasy środkowe, dodatkowo zwiększające sztywność konstrukcji.

 • Malowane okucia

  Jako jedni z nielicznych na rynku malujemy okucia boczne wewnątrz bramy na kolor dopasowany do koloru paneli.

Ciepły montaż
bramy garażowej

Rewolucyjny system ciepłego montażu bramy K2RS jest już dostępny we wszystkich salonach stolarki KRISHOME i punktach sprzedaży w całym kraju. System ciepłego montażu K2RS to rewolucyjna technologia opracowana i zgłoszona do opatentowania przez firmę KRISHOME. Decydując się na system ciepłego montażu bramy KRISHOME, zyskujemy o 20% lepszą izolację całej bramy niż w przypadku standardowych modeli. Na czym polega izolacja bramy garażowej w systemie ciepłego montażu?

 

Rozwiązanie to opiera się na zdystansowaniu kątownika pionowego i listwy nadprożowej z podporami wału od ściany. Przekładka jest przygotowana pod montaż do kątownika pionowego, ma gniazdo pod dodatkową uszczelkę. Dwie uszczelki zapewniają lepszy współczynnik ciepła. Na lepszą izolację termiczną bramy garażowej wpływ ma również stosowany przy montażu twardy styropian EPS.

 

Termoizolacja drzwi garażowych zamontowanych w bryle budynku jest jednym z kluczowych elementów odpowiedniego komfortu cieplnego w całym domu. Izolacja bram garażowych wpływa bowiem nie tylko na temperaturę w samym garażu, ale również na ogrzewanie pomieszczeń znajdujących się nad nim czy w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

 

Dzięki opisanemu powyżej systemowi ciepłego montażu bramy garażowe KRISHOME uzyskują najlepsze na rynku wyniki. W przypadku standardowej bramy z panelem 40 mm współczynnik przenikania ciepła U wynosi 1,09 [W/m2K].

 

Dzięki technologii ciepłego montażu możliwe stało się obniżenie U do 0,89 [W/m2K]. Natomiast w przypadku bramy garażowej KRISHOME z panelem 60 mm współczynnik ten wynosi zaledwie 0,77 [W/m2K].

Na czym polega ciepły montaż bramy?

Bezpieczna
brama garażowa

W firmie KRISHOME zdajemy sobie sprawę, że równie ważne, co parametry techniczne i walory wizualne są kwestie związane z bezpieczeństwem codziennego użytkowania bramy garażowej. Nasza polityka w tej kwestii to tak zwana bezpieczna codzienność. Zadbaliśmy o zabezpieczenie bramy garażowej na kilku poziomach. Oto przykładowe rozwiązania stosowane w naszych produktach:

 • Każda brama wyposażona jest w dodatkowe zabezpieczenie do bramy garażowej zapobiegające jej opadnięciu w przypadku zerwania sprężyny.
 • W standardzie znajduje się też tak zwany wyłącznik przeciążeniowy. Jest to bezpiecznik do bramy garażowej, który sprawia, że unosi się ona na ok. 10 cm po napotkaniu przeszkody.
 • Kolejne zabezpieczenie bram garażowych KRISHOME to specjalnie wyprofilowane panele. Oferujemy także możliwość wyposażenia rolek jezdnych w osłony chroniące palce.
 • Fotokomórki do bramy garażowej – opcjonalna, specjalna fotokomórka do bramy, która uniemożliwia jej zamknięcie, gdy bezpośrednio pod nią znajduje się przeszkoda.

Wygodna obsługa bramy garażowej

Brama garażowa powinna być także łatwa w obsłudze, cicha i niezawodna. Za bezproblemowe otwieranie i zamykanie odpowiadają napędy do bram garażowych STARCUS. Nasze bramy można również z łatwością zintegrować z systemami tzw. inteligentnego domu oraz instalacjami alarmowymi.

 

W bramach KRISHOME stosujemy najlepszej jakości rolki z łożyskami. Wykorzystanie rolek z wkładką PCV pozwala wyeliminować drgania oraz umożliwia niezwykle cichą pracę bramy. Idealne wyważenie i zastosowanie dwóch sprężyn skrętnych sprawia, że w przypadku braku zasilania możliwe jest zamykanie i otwieranie bramy garażowej jedną ręką bez użycia siły.

Automatyczne
bramy garażowe

Sterowanie pracą bramy przy pomocy pilota lub aplikacji to praktyczne rozwiązanie, którego funkcjonalność docenisz już pierwszego dnia. Nie musisz martwić się, czy w porannym pośpiechu zamknąłeś garaż. Automatyczny napęd zrobi to za Ciebie. Wyposażone w systemy automatyki garażowe bramy segmentowe i rolowane to oszczędność miejsca i czasu. Z kolei możliwość zsynchronizowania bramy garażowej i wjazdowej to jeszcze wyższy poziom komfortu.

 

Automatyka w bramie garażowej to również ochrona przed wieloma przykrymi incydentami. Brama zatrzymuje się podczas zamykania, jeśli wykryje przeszkodę, chroniąc Ciebie, Twoich bliskich oraz pojazd przed uderzeniem. Solidne bramy wyposażone w napęd są także trudniejsze do sforsowania przez złodziei, co stanowi dodatkowe wzmocnienie elewacji. Z systemami automatyki KRISHOME kompatybilne są wszystkie bramy garażowe dostępne w naszej ofercie.

Paleta kolorystyczna

Wybierz własną kolorystykę, spośród ponad 200 dostępnych kolorów RAL oraz kilkudziesięciu oklein.

Pobierz katalog

Bramy garażowe