Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Okna

Nowoczesne projekty domów

Prostota, oszczędność, ekonomiczny układ pomieszczeń – inwestorzy coraz chętniej wybierają nowoczesne projekty domów. Sprawdź zalety takiej inwestycji.

Funkcjonalność przede wszystkim

Wygoda i użyteczność to aspekty, do których przywiązujemy wielką wagę. Dziś dom ma służyć mieszkańcom, dlatego coraz częściej decydujemy się na ergonomiczne rozwiązania przy wyborze mebli, aranżacji wnętrz, przestrzeni zielonych, ale też głównie rozważając wybór projektu dla przyszłego domu. Nowoczesne projekty domów podbiły polski rynek architektoniczny, ich forma, często oparta jest na rzucie prostokąta – pozwala na wygodny podział stref, ale również aranżację działek wąskich i długich.

Dom, który oddycha światłem

Rozpoczynając budowę domu często z wytęsknieniem czekamy na „święty spokój”, przez Duńczyków modnie nazywany pojęciem „hygge”, czyli moment, w którym będziemy mogli przestać traktować budowę jako wyzwanie, a zaczniemy rozkoszować się zaletami posiadania tego typu nieruchomości. Nowoczesne projekty często cechują duże przeszklenia – domownicy mają wrażenie, że ich dom oddycha światłem, co wyraźnie wpływa na ich nastrój. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na łączenie technologii i rozwiązań, przez co stosowanie brył światła nie jest już nieosiągalne dla klientów, również cenowo.

Dziś nasi klienci swobodnie łączą profile aluminiowe z rozwiązaniami PVC, co pozwala na minimalizowanie kosztów bez konieczności kompromisów w projekcie. Dodatkowo modne rozwiązania kolorystyczne świetnie wpisują się w najnowsze trendy, w tym w projekty nowoczesnych stodół.

Katarzyna Kozłowska
Kierownik Działu Marketingu KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Szerokie okna czy nawet przeszklone ściany mają dwojaką funkcję – z jednej strony dodają bryle lekkości, z drugiej dekorują fasadę budynku. To z jednej strony komfort, a z drugiej luksus.

Energooszczędność – praktyczna zaleta innowacyjnych projektów

Nowoczesne projekty to również połączenie zrównoważonej, minimalistycznej architektury z innowacyjną technologią, która pozwala na osiąganie znakomitych parametrów ciepła i w przyszłości generuje do inwestorów znaczne oszczędności. Im bardziej uproszczona bryła, tym łatwiej uzyskać korzystne parametry budynku, ale kluczowy jest tu dobór odpowiednich źródeł ciepła, przegród czy wysokiej jakości stolarki otworowej – energooszczędne drzwi, okna czy bramy pozwolą uzyskać odpowiedni współczynniki przenikania ciepła.

Architektoniczny sznyt, który budzi zachwyt

Do niedawna nowoczesne projekty były częściej aranżowane na terenach miejskich i podmiejskich, wpisując się we współczesne warunki zabudowy. Swoją ascetyczną formą te domy nawiązują również do tradycyjnych projektów i coraz chętniej wybierane są również na terenach wsi czy małych miejscowości. Dobór odpowiednich akcentów wykończeniowych pozwala na uzyskanie niesamowitego efektu. Najczęściej wybierane połączenia kolorystyczne to oczywisty antracyt i beton w połączeniu z czernią i elementami drewnianymi.