Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września po udanym sezonie

Odmłodzony i nowy zespół KRISHOME (dawniej KRISPOL)U Września spisał się w tym sezonie TAURON 1. Ligi powyżej oczekiwań. Drużyna, w której występowało aż czterech wychowanków pokazała bardzo dobrą siatkówkę i awansowała do fazy play-off. To był udany czas dla ekipy wspieranej przez Markę KRISHOME (dawniej KRISPOL).

Po sezonie zasadniczym KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września zajmował siódmą lokatę, w fazie play-off przegrał 0-2 w ćwierćfinale z MKS-em Będzin, a w walce z Legią Warszawa o siódmą lokatę, najpierw wygrał w stolicy, by przed własną publicznością przegrać złotego seta 17:19 i w efekcie zająć ósme miejsce w klasyfikacji końcowej rozgrywek.

Drużyna była mocno przebudowana, jak co roku u nas. Gdy graliśmy całym zespołem, byliśmy silni, ale gdy choć jedno z ogniw wypadało, można nas było łatwiej pokonać. Pewnie przed rozpoczęciem sezonu, gdyby ktoś powiedział, że będziemy w ósemce to bym się ucieszył. Ale jak to w sporcie, apetyt rośnie w miarę jedzenia – w ćwierćfinale trafiliśmy na zespół z Będzina, który w tym sezonie ograł nas w sumie cztery razy, więc nie zostawił żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. Tutaj nie było niedosytu, szkoda jednak, że wcześniej nie wykorzystaliśmy okazji, by zakończyć sezon zasadniczy na szóstym miejscu i wtedy w walce o półfinał bilibyśmy się z Gwardią. Nie wiem jakby ta rywalizacja wyglądała, ale może lepiej dla nas? To tylko gdybanie, ostatecznie skończyliśmy na ósmym miejscu, po przegranym złotym secie z Legią Warszawa. Byłoby trochę przyjemniej, gdybyśmy zakończyli sezon wygraną, ale i tak mamy powody do zadowolenia – dodaje szkoleniowiec, który cieszy się, że w tym sezonie w klubowych barwach rolę odgrywali miejscowi zawodnicy. – Bardzo mnie cieszy fakt, że w tym sezonie w składzie naszej drużyny mieliśmy aż czterech wychowanków naszego klubu – Konrad Jankowski, Robert Brzóstowicz, Kacper Leracz, Patryk Ligocki. Wszyscy nam bardzo pomogli, liczę że w kolejnych sezonach młodych, zdolnych siatkarzy z naszego regionu będzie jeszcze więcej. Piotrek mając 43 lata przetrwał kolejny sezon bez problemów zdrowotnych i kontuzji. To wyjątkowy profesjonalista, przykład dla młodszych zawodników, jak należy się prowadzić i jak długo można grać na wysokim poziomie.

Marian Kardas
Trener KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września

Warta podkreślenia jest znakomita formą weterana ligowych boisk, Piotra Lipińskiego, który debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej jeszcze w XX wieku.

Warto zauważyć, że wysoko w rankingu najlepiej blokujących graczy TAURON 1. ligi znalazł się Konrad Jankowski, który z 67 punktowymi blokami zajmuje 4. miejsce w całej lidze, piąty wśród atakujących jest Mateusz Linda (zdobył w sumie 403 punkty). – W tym sezonie wielu naszych graczy pokazało się z dobrej strony, KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września jest trampoliną do większej kariery, część z nich dostała oferty z innych klubów, także z PlusLigi. To cieszy, że nasza praca jest wysoko oceniana – mówi Kardas, który dziękuje za sezon sponsorom i partnerom klubu. – Bardzo dziękuję naszym władzom samorządowym, panu burmistrzowi i staroście, Marce KRISHOME (dawniej KRISPOL) a także pozostałym sponsorom, to dzięki ich wsparciu możemy budować w naszym mieście ciekawe i ambitne zespoły. Ostatnie spotkania rozgrywaliśmy już w nowej hali, która jest naprawdę piękna i przyjemna dla siatkówki, mam nadzieję że w przyszłym sezonie już na stałe będziemy rozgrywać nasze mecze w tym nowym obiekcie.

Marian Kardas
Trener KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września

Trener ekipy KRISHOME (dawniej KRISPOL)U uważa, że przed kibicami zaplecza Ligi Mistrzów Świata dopiero największe emocje. – Jeśli chodzi o cały sezon to moim faworytem jest Bielsko, które już czeka na rywala w finale. Zobaczymy, kto do nich dołączy, faworytem jest ekipa z Będzina, ale drużyna ze Świdnika już sprawiła kilka sensacji i dysponuje składem, który potrafi grać w siatkówkę. Wkrótce dowiemy się, kto zmierzy się z BBTS-em, a co do wielkiego finału to nie podejmuję się wytypowania mistrza. Wiem tyle, że z pewnością nie zakończy się on w trzech szybkich meczach, bardziej spodziewam się walki w pięciu spotkaniach.