Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Jakiej bramy szuka rolnik? Ciepłej! Montaż bramy KRISHOME (dawniej KRISPOL) na budowie u Ani i Grzesia Bardowskich

Zbliżająca się jesień i następująca tuż po niej zima przypomina nam, jak ważne jest ciepło w domu. Nowoczesny rolnik planujący budowę domu szuka rozwiązań, które w dłuższej perspektywie czasu będą generowały oszczędności. Ania i Grzegorz Bardowscy postawili na ciepły montaż bramy garażowej.

Brama, która robi wrażenie

Akademia Eksperta KRISHOME (dawniej KRISPOL) odwiedziła budowę jednych z najbardziej znanych rolników, Państwa Bardowskich, którzy są w trakcie budowy swojego nowego domu. Cały proces para relacjonuje na swoim YouTube. Brama KRISHOME (dawniej KRISPOL), na którą zdecydowali się inwestorzy ma aż 5 metrów szerokości i została wykonana w bardzo modnym, antracytowym odcieniu, który wpisuje się w panujące w budownictwie trendy.

Ciepło na pierwszym miejscu. Budujesz? Przemyśl dwa razy!

Funkcjonalna, bezpieczna, solidna – to główne cechy bramy, które zadecydują o zadowoleniu z tego produktu, bez względu na to, czy mamy na myśli rozwiązanie dedykowane do gospodarstwa, czy też dla domu. Sam produkt jest bardzo ważny, a wybór sprawdzonego producenta istotny, ale powinniśmy również pamiętać, że taką samą rolę w zadowoleniu z produktu pełni dobrze wykonany montaż.

Eksperci radzą, by w przypadku garażu, który jest wbudowany w kubaturę budynku i stanowi jego integralną część warto pomyśleć o ciepłym montażu bramy, innowacyjnym systemie, który zapewnia lepszą izolację bramy.

Zawsze podkreślamy, że dobrze wykonany montaż jest tak samo ważny, jak dobrej jakości produkt. Co to oznacza w praktyce? Zawsze polecamy inwestorom, aby decydując się na bramę KRISHOME (dawniej KRISPOL), zweryfikować na stronie internetowej czy najbliższy punkt oferuje usługi certyfikowanych montażystów, którzy ukończyli pakiet szkoleń. Na budowie u Ani i Grzesia montażem zajęła się firma KRISHOME Filipowicz z Jeleniej Góry.

Marcin Garbaciak
Menadżer ds. Szkoleń

W praktyce ciepły montaż bramy odbywa się poprzez zdystansowanie kątownika pionowego od ściany i zamiast standardowego przytwierdzenia prowadnic do muru – zastosowanie specjalnej przekładki, wyposażonej w gniazdo pod dodatkową uszczelkę, a także pod klej do ocieplenia. W praktyce dwie uszczelki lepiej doszczelniają połączenia, zmniejszając mostki termiczne w tym połączeniu.

Po trzecie: Konserwacja

Jak podkreślają eksperci o stolarkę, warto dbać również po budowie. Często zmotoryzowani inwestorzy korzystają ze swojej bramy nawet kilka razy dziennie, a brak utrzymania produktu w czystości, czy nagromadzenie się zanieczyszczeń pomiędzy sekcjami może doprowadzić do uszkodzenia bramy. Aby zapobiec takim sytuacjom i jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją bramy, należy regularnie i prawidłowo konserwować ten element stolarki. Jak? Zobacz wideo instruktażowe poniżej.