Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
26.09.2023 po Ekspert radzi

Brama dobrze dobrana. Segmentowe bramy garażowe do domów o różnych stylach architektonicznych

Czasy, kiedy wygląd bramy garażowej nie miał większego znaczenia już dawno minęły. W budownictwie jednorodzinnym starszego typu, garaż najczęściej był wolnostojącym budynkiem, usytuowanym  na drugim planie posesji. Współczesne trendy architektoniczne awansują go na pozycję pomieszczenia zintegrowanego z bryłą domu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać bramę garażową, która jest nie tylko ciepła, wygodna w użytkowaniu, ale także estetyczna i doskonale skomponowana z domem oraz pozostałymi elementami stolarki.

Uniwersalne wzornictwo

Brama garażowa stanowi dużą powierzchnię w bryle budynku. Powinna zatem doskonale komponować się ze stylistyką domu. Do wyboru mamy szeroki wachlarz bram o różnych przetłoczeniach, fakturach, bogatej kolorystyce i deseniach. Dobrze dobrana brama uzupełnia elewację i stanowi jeden z najważniejszych elementów wykończenia budynku. To od nas zależy, czy uczynimy z niej wyróżniający się akcent, czy zdecydujemy się stopić jej wygląd z elewacją. Aby nadać bramie ostateczny wygląd, musimy zastanowić się nie tylko nad kolorem, czy deseniem, ale także rodzajem przetłoczeń na jej płaszczu.

Do ciekawych propozycji wzorniczych oferowanych przez KRISHOME (dawniej KRISPOL) należą:

VENTE K2 RF

Brama bez tłoczenia (VENTE K2 RF) zapewnia eleganckie wykończenie budynku. Idealnie sprawdzi się w modernistycznej architekturze. Brak tłoczeń na bramie w połączeniu z modnym odcieniem antracytu podkreśli nowoczesny charakter budynku.

VENTE K2 RC

Brama z wąskim tłoczeniem (VENTE K2 RC) jest popularnym wzorem, który pasuje do domów o różnych stylach. Decydując się na z dekorów drewnopodobnych, jak np. sosna antyczna, czy dąb złoty, można zaakcentować tradycyjną stylistykę domu.

VENTE K2 RS

Interesującą alternatywą dla wąskich przetłoczeń na płaszczu bramy są tłoczenia szerokie (VENTE K2 RS), które sprawdzą się zarówno w domach o klasycznym stylu, jak i w nowoczesnej architekturze.

VENTE K2 RA

Dla domów o tradycyjnym i rustykalnym charakterze, proponujemy wzór w kasetony (VENTE K2 RA), który dodatkowo podkreśli jej urok. To doskonała propozycja dla budujących w klasycznym stylu.

Do wyboru i do koloru…

Wybraliśmy już tłoczenie na powierzchni bramy. Pora zdecydować o jej kolorze. Do dyspozycji mamy ponad 200 kolorów z palety RAL  i kilkadziesiąt oklein, w tym dekory drewnopodobne, czy modne antracyty, obejmujące karbon z interesującym efektem trójwymiarowości. Ciekawą propozycją wzorniczą jest jasna okleina trawertyn, która oddaje urok naturalnego trawertynu- kamienia występującego w krajach śródziemnomorskich. Przy wyborze koloru bramy warto kierować się wyglądem elewacji – jej kolorem i strukturą.

Można wtedy obrać dwie strategie. Jeśli nie chcemy, aby brama rzucała się w oczy, możemy dopasować ją do koloru elewacji i zrezygnować z przetłoczeń na płaszczu bramy. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się wyeksponowanie bramy na tle elewacji i uczynienie z niej wyrazistego elementu wykończenia budynku. Należy pamiętać, że jasny kolor płaszcza bramy doda bryle domu lekkości, a ciemne wydadzą się bardziej masywne.

Brama garażowa, okna, rolety w jednym kolorze

Jedną z korzyści z inwestycji w komplet stolarki od KRISHOME (dawniej KRISPOL) jest gwarancja, że poszczególne jej elementy będą dokładnie w tym samym kolorze. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się widokiem idealnie dobranych wzorniczo i kolorystycznie produktów.

Komfort na pilota, zarządzanie smartfonem dzięki aplikacji myKRISPOL

Brama wyposażona w napęd to obecnie standard. Inwestycja w automatykę procentuje oszczędnością czasu oraz wygodą użytkowania bramy garażowej na co dzień, co przy aktualnym tempie życia oraz zmiennych warunkach pogodowych wymiernie wpływa na komfort życia. Nowoczesne napędy są ciche, wytrzymałe, bezpieczne, a przy tym estetyczne. Sterowanie bramą odbywa się za pośrednictwem ergonomicznego i praktycznego pilota, który pozwala na jej nawigację z dużych odległości.

Coraz powszechniejsze staje się sprawowanie kontroli nad bramą za pomocą smartfona i Aplikacji myKRISPOL. Inteligentne sterowanie bramą to w pełni bezpieczne rozwiązanie, szczególnie polecane osobom, które nie rozstają się ze swoim smartfonem i lubią za jego pośrednictwem zarządzać różnymi aspektami codzienności.