Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): Ligowa siatkówka łączy się z Ukrainą

Już dziś we Wrocławiu rozpoczyna się walka o pierwsze siatkarskie trofeum w 2022 roku. Cztery najlepsze drużyny PlusLigi, z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata w swoich składach walczą o TAURON Puchar Polski. W trakcie meczów, obok sportowej rywalizacji, siatkarski świat będzie solidaryzował się z walczącymi Ukraińcami.

W półfinałach we Wrocławiu zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Treflem Gdańsk (początek 14.45, transmisja Polsat Sport), a o godz. 18.00 Jastrzębski Węgiel podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Zwycięzcy półfinałów, jutro o 14.45, zmierzą się w walce o trofeum.

Wszystkie bilety na mecze we Wrocławiu zostały sprzedane, na boiskach szykuje się mnóstwo emocji. W Hali Orbita nie będziemy jednak myśleli tylko i wyłącznie o sporcie. Władze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowały, że przed meczami zostanie oddany hołd i wsparcie walczącym Ukraińcom.

W pierwszym półfinałowym meczu na boisku w barwach Jastrzębskiego Węgla pojawi się Jurij Gladyr. Znakomity środkowy z Ukrainy chce wyjść na boisko i zagrać, choć w tej chwili dla niego to bardzo trudne.

Przyjechaliśmy tutaj po trofeum, zrobimy wszystko by wróciło z nami do Jastrzębia-Zdroju. Asseco Resovia to klasowy zespół, który od pewnego czasu, po zmianie trenera, prezentuje coraz lepszą siatkówkę. Widać, że to im wyszło na plus. Ale uważam, że jesteśmy na tyle mocnym zespołem, że jeśli zagramy swoją siatkówkę, na miarę naszych możliwości, to powinniśmy ich pokonać – podkreśla siatkarz, który przyznaje, że nie jest w stanie nie myślec o tym, co dzieje się w jego ojczyźnie. To jest na pewno nierealne, bo jestem Ukraińcem i jestem z tego dumny. Jestem cały czas skupiony na tym, co się dzieje w moim kraju i dlatego ciężko mi będzie skoncentrować się w stu procentach na meczu, aczkolwiek wyjdę zrobić swoje. Może przynajmniej zrobię to, co potrafię. Swój gniew, swą złość przełożę na boisko i w taki sposób pomogę swojemu zespołowi. To są ciężkie czasy i to, co się dzieje jest niewyobrażalne. Teraz mogę tylko życzyć zdrowia wszystkim moim Ukraińcom, którzy tam są, bronią naszego kraju. Chwała im za to.

Jurij Gladyr
Siatkarz Jastrzębskiego Węgla

W tym roku obchodzony jest jubileusz pucharowych rozgrywek, których jednym ze sponsorów jest Marka KRISHOME (dawniej KRISPOL). Pierwszy raz rozgrywki o Puchar Polski przeprowadzono dokładnie dziewięćdziesiąt lat temu – w 1932 roku. Rozgrywki trzykrotnie notowały kilkuletnie przerwy, ale od sezonu 1980/1981 odbywają się już rokrocznie. Na liście zdobywców Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn jest 27 zespołów – najwięcej razy to trofeum zdobywały: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (8) oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn (po 7).