Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Okna

Jakie okna do domu? Porównujemy najpopularniejsze rozwiązania

Funkcjonalne, wytrzymałe, a jednocześnie eleganckie – takie powinny być idealne okna do domu. Tymczasem wiele osób nie przywiązuje do ich doboru odpowiedniej wagi. Na jakie okna najlepiej się zdecydować, by za kilka lat nie okazało się, że dokonaliśmy złego wyboru?

Odpowiednio dobrane okna będą zapewniać dostęp do światła dziennego, co ma znaczący wpływ nie tylko na samopoczucie domowników, ale także komfort użytkowania danego pomieszczenia. Okna powinny również zapobiegać utratom energii cieplnej z budynku oraz stanowić barierę chroniącą przed hałasem. Nie mniej istotny jest też design okien – dobrze dopasowane będą świetnym uzupełnieniem aranżacji wnętrza i wyglądu elewacji.

Wybieramy okna: aluminiowe czy plastikowe?

Na rynku dostępne są między innymi okna PVC (potocznie nazywane oknami plastikowymi), aluminiowe i drewniane. Ostatnie z wymienionych nie cieszą się największą popularnością, dlatego wyboru zazwyczaj dokonuje się między dwoma pierwszymi modelami. Te drugie z dnia na dzień zyskują w oczach inwestorów, sprawdzą się zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, gdzie duże przeszklenia odgrywają pierwsze skrzypce.

Od wielu lat najchętniej stosowanym rozwiązaniem są okna PVC. Do ich atutów zalicza się między innymi przystępną cenę oraz łatwość w pielęgnacji. Co więcej, okna plastikowe są dostępne w rozmaitych wariantach kolorystycznych, w tym również z okleiną imitującą drewno, każdy inwestor znajdzie tutaj coś dla swojej inwestycji.

Ile kosztują okna PVC?

Ceny okien PVC są dość zróżnicowane, zależą bowiem od bardzo wielu czynników – między innymi wybranych szyb, okuć okiennych czy profili. Przeciętne okno składa się z nawet 40 elementów! Nic dziwnego, że podanie standardowej ceny jest tu niemożliwe.

Jakie okna PVC wybrać? Porównujemy 3 okna marki KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Okna plastikowe KRISHOME (dawniej KRISPOL) wyróżniają się trwałością, bardzo korzystnymi współczynnikami izolacyjności termicznej i akustycznej oraz eleganckim wyglądem. Dzięki dużej dostępności funkcjonalnych dodatków, dobierzesz okna, które spełniają Twoje oczekiwania, a za sprawą szerokiej gamy kolorystycznej z łatwością dopasujesz je do architektury domu i stylistyki wnętrza. Jakie jednak modele okien PVC KRISHOME (dawniej KRISPOL) zasługują na Twoją szczególną uwagę.

KRISHOME (dawniej KRISPOL) – okno FEN 92

Okno FEN 92 to model spełniający wymagania budownictwa energooszczędnego, osiągający współczynnik przenikania ciepła Uw=0,76 W/(m2K). Model jest dostosowany do szklenia o grubości nawet 48 milimetrów, a ponadto cechuje się wysoką odpornością na wpływ czynników atmosferycznych. Decydując się na okno FEN 92 możesz dobrać wyposażenie dodatkowe, a także wybrać okleinę pasującą do elewacji lub wystroju pomieszczenia.

KRISHOME (dawniej KRISPOL) – okno FEN 82

Okno FEN 82 to połączenie optymalnej konstrukcji ram i skrzydeł, przemyślanego systemu uszczelek oraz 3-szybowych, co pozwala na osiągnięcie współczynnika Uw=0,72 W/m²K. To sprawia, że okna FEN 82 doskonale sprawdzą się w domach energooszczędnych i tych budowanych, którzy już na etapie budowy myślą o przyszłych oszczędnościach. To jedna z najnowszych propozycji w ofercie KRISHOME (dawniej KRISPOL), a także pierwszy model, w którym klient może zdecydować się na antracytowy rdzeń, osiągając spójność kolorystyczną na całej powierzchni okna.

KRISHOME (dawniej KRISPOL) – okno FEN 82B

Okna FEN 82B o klasycznej, prostej formie cechuje niski współczynnik przenikania ciepła. Sprawdzą się w przypadku domów energooszczędnych i do termomodernizacji. To propozycja dla inwestorów poszukujących ekonomicznych rozwiązań.

Szeroki 6-komorowy system profili ramy i skrzydła ze wzmocnieniami stalowymi o grubości minimum 1,5 mm. Profile okleinowane z wykorzystaniem rdzeni w kolorze białym i antracytowym.

Odpowiedni dobór okien ma wpływ nie tylko na uzyskany efekt estetyczny, ale także na komfort przebywania w danym pomieszczeniu – dla przykładu, montując w oknach szyby ECLAZ, zapewniamy sobie aż 5% więcej światła dziennego w pokoju. Jak widać, w wyborze okien znaczenie mają nawet kwestie pozornie oczywiste. Z tego powodu na podjęcie tej decyzji warto poświęcić nieco więcej czasu, zyskując jednak pewność, że będzie to dobra inwestycja na długie lata.

Sprawdź także inne produkty marki KRISHOME (dawniej KRISPOL):