Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): W Lublinie pożegnaliśmy naszą Legendę

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:2 Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w meczu o AL-KO Superpuchar Polski siatkarzy. Mecz w Lublinie był okazją do oddania hołdu największemu z polskich siatkarzy – Tomaszowi Wójtowiczowi. Nasza Legenda odeszła w poniedziałek. W hali noszącej jego imię była minuta ciszy, wyjątkowa sektorówka, a drużyny wyszły w koszulkach z podobizną mistrza świata i mistrza olimpijskiego.

Ponad 3600 kibiców przyszło na starcie o AL-KO Superpuchar – wspierany także przez Markę KRISHOME (dawniej KRISPOL) – a także specjalnie po to, by oddać hołd jednemu z najwybitniejszych w historii mieszkańców Lublina – Tomaszowi Wójtowiczowi. Mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć naszego mistrza świata i mistrza, drużyny na prezentację wyszły w specjalnych koszulkach, przygotowano także sektorówkę z napisem: „Do zobaczenia Mistrzu!”. Była to niezwykle wzruszająca chwila tego środowego wieczora.

Marzeniem Pana Tomasza było to, żeby w Lublinie zagościła wielka siatkówka. Mamy już klub w PlusLidze, a dzięki inspiracji naszej Legendy zorganizowaliśmy pierwszy międzynarodowy turniej w naszym mieście. Wielką radością jest dla nas fakt, że Pan Tomasz doczekał organizacji Bogdanka Volley Cup i mógł w nim wziąć czynny udział. Naszą misją jest teraz kontynuowanie Jego marzenia i uczczenie pamięci w kolejnych latach. Jego dorobek dla miasta, naszego regionu i całego siatkarskiego środowiska jest ogromny.

Paweł Markiewicz
Przewodniczący Rady Fundacji im. Tomasza Wójtowicza

W środowy wieczór w Lublinie hołd Tomaszowi Wójtowiczowi oddało ponad 3600 widzów, a atmosfera widowiska w którym nie brał udziału miejscowy zespół, była po porostu fantastyczna.

To kolejny raz pokazuje, że na ligową siatkówkę w naszym kraju jest ogromne zapotrzebowanie. Kapitalne emocje, fajna walka dwóch bardzo mocnych drużyn i piękny hołd dla naszej Legendy. To był wzruszający wieczór w Lublinie, który po raz kolejny udowodnił, że kocha siatkówkę.

Artur Popko
Prezes Polskiej Ligi Siatkówki

Także gracze obu zespołów rywalizujących o AL-KO Superpuchar Polski byli pod wrażeniem organizacji spotkania.

Bardzo się cieszę, że tak wielu kibiców usiadło na trybunach. U nas – w Polsce – to jest właściwie standard. Jego zespół rok po roku sięgnął po AL-KO Superpuchar, kapitalnie otwierając sezon PlusLigi. Lublin jest dla nas szczęśliwym miastem, teraz będziemy mieli chwilę na cieszenie się, a już za moment wracamy do kolejnych wyzwań, bo czeka nas sporo ważnych meczów.

Rafał Szymura
Siatkarz Jastrzębskiego Węgla

Atmosfera w Lublinie była świetna, cieszymy się, że gramy w pełnych halach bo to jest wspaniałym sprawa.

Aleksander Śliwka
Siatkarz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle