Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): Polscy siatkarze w pięknym stylu wygrywają przed mistrzostwami świata

Reprezentacja Polski siatkarzy gra ostatnie kluczowe mecze towarzyskie przed startem mistrzostw świata, które będą rozgrywane w Polsce i w Słowenii. Biało-czerwoni w pierwszym meczu Memoriału Wagnera w świetnym stylu pokonali 3:0 Irańczyków. To bardzo optymistyczny prognostyk przed rozpoczynającym się już 26 sierpnia mundialem.

Fot. FIVB

Polacy zdają ostatnie kluczowe testy w trakcie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który jest rozgrywany w krakowskiej TAURON Arenie. W pierwszym meczu pokonali efektownie Iran, w piątek mierzą się z Argentyną, a w sobotę zagrają z Serbią. W pierwszym meczu turnieju Argentyna pokonała 3:1 Serbów.

Co ciekawe, w trzech czołowych reprezentacjach aż roi się od graczy, którzy grają w PlusLidze. W minionym sezonie było to aż 20 siatkarzy w kadrach trzech medalistów (na łącznie 42 graczy)! Tymczasem liga włoska miała 5 przedstawicieli, tyle samo liga francuska, trzech siatkarzy grało z kolei w Rosji. Nawet jeśli bralibyśmy pod uwagę tylko samych obcokrajowców występujących w Lidze Mistrzów Świata – nie uwzględniając Polaków – i tak PlusLiga miałaby najliczniejszą reprezentację w ekipach medalistów Ligi Narodów 2022!

Przyjechaliśmy tutaj, żeby przygotować naszą formę na mistrzostwa świata. Za nami ciężkie treningi, jeszcze nie mamy tej szybkości, skoczności czy elastyczności. W tym meczu było trochę dobrych elementów, ale wiemy też, co mamy do poprawienia – podkreślił gracz, zwracając uwagę również na znakomitą atmosferę towarzyszącą meczom siatkówki organizowanym w naszym kraju. – Zawsze kiedy gramy w Polsce, nieważne czy to mecz towarzyski czy inne rozgrywki tutaj jest święto siatkówki, to coś niesamowitego.

Srećko Lisinac
Siatkarz reprezentacji Serbii
Fot. FIVB

Serbski gracz zachwycał się, bowiem w TAURON Arenie było kilkanaście tysięcy widzów, w piątek ma być podobnie, w sobotę spodziewanych jest ponad 14 tysięcy kibiców.

Mamy nadzieję, że tak jak w tym meczu w trakcie mistrzostw będziemy mogli liczyć na wsparcie naszych kibiców. W kocówkach czy w ważnych momentach doping niósł nas, ta wspaniała publiczność to bez wątpienia nasz atut. Dziękujemy kibicom za doping i mam nadzieję, że będą z nami również podczas kolejnych spotkań.

Aleksander Śliwka
Siatkarz reprezentacji Polski

Warto podkreślić, że w czternastoosobowej kadrze Polski na mistrzostwa świata aż dwunastu graczy w przyszłym sezonie ligowym będzie występować w PlusLidze, której sponsorem jest Marka KRISHOME (dawniej KRISPOL). Jedynie Bartosz Kurek i Kamil Semeniuk będą grać poza granicami naszego kraju.

Fot. FIVB

Bardzo cieszy nasz mecz z Iranem, bo poprzednie spotkania nie były najlepsze w naszym wykonaniu. Nasza forma idzie w górę, a to najważniejsze bo zbliżamy się do początku mundialu. To niesamowite uczucie, gdy gra się przed halą wypełnioną kibicami, jeśli jeszcze za tym idą zwycięstwa, to jestem szczęśliwy.

Marcin Janusz
Siatkarz reprezentacji Polski oraz mistrzów Polski i triumfatorów Ligi Mistrzów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Fot. FIVB

Mecze Memoriału Wagnera można na żywo śledzić na sportowych antenach Polsatu, dziś (19.08.2022r.) mecz z Argentyną o godz. 20, W sobotę (20.08.2022 r.) z Serbią o godz. 18.30.