Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): Siatkówka znowu doceniona w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”

To był wspaniały 88. Plebiscyt na najlepszego sportowca Polski, który ponownie przeprowadzili wspólnie „Przegląd Sportowy” i Telewizja Polsat. Wspaniały dla naszej siatkówki, która została dostrzeżona przez polskich kibiców, a jej przedstawiciele otrzymali bardzo prestiżowe wyróżnienia. Obecni na warszawskim Balu Mistrzów Sportu siatkarze mieli powody do świętowania.

Kapituła Plebiscytu na Drużynę 2022 roku wybrała reprezentację Polski siatkarzy, która w minionym roku wywalczyła wicemistrzostwo świata oraz trzecie miejsce w Lidze Narodów. Równie dobrze taki tytuł mogła otrzymać także Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która drugi raz z rzędu triumfowała w Lidze Mistrzów i zdobyła kolejne mistrzostwo Polski oraz TAURON Puchar Polski. W biało-czerwonej drużynie trenera Nikoli Grbicia było aż 12 graczy z PlusLigi – wspieranej przez Markę KRISHOME (dawniej KRISPOL)!

W imieniu srebrnego zespołu, który po raz trzeci z rzędu zagrał w wielkim finale mundialu głos w trakcie gali zabrał Aleksander Śliwka z ZAKSY.

Wielkim zaszczytem jest odebrać nagrodę Drużyny Roku, a jeszcze większym być częścią tej wspaniałej ekipy. Stworzyliśmy w tym sezonie kolektyw, który świetnie prezentował się na boisku i wspaniale uzupełniał poza nim. Chcielibyśmy podziękować administracji rządowej i samorządowej za organizację w ubiegłym roku mistrzostw świata w Polsce, rozgrywanie meczów przed własną publicznością miało niemały wpływ na końcowy sukces. Muszę podkreślić, że nasza drużyna to nie tylko 14 osób powołanych na imprezę docelową, to również wszyscy siatkarze z szerokiej kadry, a także cały sztab szkoleniowy na czele z trenerem Nikolą Grbiciem i jego asystentami, statystykami, trenerami przygotowania fizycznego, sztabem medycznym, kierownikiem drużyny i wszystkimi osobami, które pomagały nam w organizacji zgrupowań, meczów i treningów. Chcielibyśmy również podziękować – według mnie – najlepszej drużynie świata nie tylko w tym roku, a także w poprzednich latach – kibicom reprezentacji Polski w siatkówce. Wszyscy wiemy, jak wspaniali są kibice siatkarscy. Podczas zeszłorocznych mistrzostw świata zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pokazali niesamowity „performance” i zasłużyli na to miano. Drodzy kibice, bardzo dziękujemy za wasz nieoceniony doping i wsparcie. To był wspaniały rok dla polskiej siatkówki, reprezentacyjnej i klubowej. Patrząc wstecz na to, co udało się naszej dyscyplinie osiągnąć czujemy ogromną dumę. Ale proszę nam wierzyć, my jako sportowcy, ambitni ludzie, patrzymy w przyszłość na to, co możemy zdobyć w najbliższych miesiącach i latach. Deklaruję, że jesteśmy dalej głodni sukcesów i medali. Zrobimy wszystko, aby dostarczyć je naszym kibicom i wszystkim, którzy trzymają za nas kciuki – dodał.

Aleksander Śliwka
Siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźla
Fot. Piotr Sumara

Na gali „PS” obecni byli także inni wicemistrzowie z 2022 roku – selekcjoner, a także Marcin Janusz i Łukasz Kaczmarek (ZAKSA), Tomasz Fornal i Jakub Popwiczak (Jastrzębski Węgiel) oraz Mateusz Poręba (Indykpol AZS Olsztyn).

Fot. Piotr Sumara

To już siódma nagroda Drużyny Roku dla polskich siatkarzy, którzy otrzymali to wyróżnienie również za osiągnięcia w roku 2006, 2009, 2011, 2012, 2014 i 2018. Wcześniej, dwukrotnie nagradzana była reprezentacja kobiet – „Złotka” Andrzeja Niemczyka były uhonorowane za mistrzostwa Europy w 2003 i 2005, a w ubiegłym roku, po historycznym triumfie w Lidze Mistrzów, miano to przypadło Grupie Azoty ZAKS-ie Kędzierzyn Koźle.

To jednak wcale nie był koniec siatkarskich sukcesów w trakcie gali. W gronie dziesięciu najlepszych sportowców 2022 roku nie zabrakło Kamila Semeniuka, który zajął bardzo wysokie 4. miejsce. W czołowej dwudziestce byli także kapitan biało-czerwonych Bartosz Kurek i atakująca reprezentacji Magdalena Stysiak. Ostatecznie Semeniuk uplasował się tuż za podium i trzecim Robertem Lewandowskim.

Fot. Piotr Sumara