Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): Dwie polskie drużyny w półfinale Ligi Mistrzów!

Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znowu to zrobiły! Dwie nasze eksportowe drużyny z PlusLigi zameldowały się, jak przed rokiem, w półfinale Ligi Mistrzów. Teraz czeka ich trudne zadanie, ale nadal realny jest niesamowity scenariusz, w którym dwa nasze kluby toczą bój w wielkim finale tych elitarnych rozgrywek!

Przypomnijmy, że Grupa Azoty ZAKSA triumfowała w dwóch poprzednich edycjach Ligi Mistrzów, za każdym razem ogrywając włoski Itas Trentino. Tym razem finaliści dwóch minionych edycji starli się już w ćwierćfinale. Stworzyli niezapomniane widowiska, a kluczowy mecz w Trydencie rozstrzygnął się dopiero po złotym secie. Wcześniej drużyny stoczyły fantastyczny, pięciosetowy bój. Oba ćwierćfinałowe mecze stały na najwyższym światowym poziomie, a ekipa z PlusLigi – wspieranej przez Markę KRISHOME (dawniej KRISPOL) – pokazała, że nie sposób jej złamać. ZAKSA przegrywała w rewanżu już 0-1 i 10:16 w drugim secie, by odwrócić losy tej partii, a na koniec wygrać w złotym secie. To był prawdziwy dreszczowiec z happy endem!

Udało nam się odwrócić losy drugiego seta, to zadecydowało o końcowym wyniku. Rywale są niezwykle silni, mają kapitalnych zawodników, dlatego ekipę z Trydentu nie jest łatwo złamać. Bardzo się cieszymy, że to wygraliśmy. Był to bardzo wymagający dwumecz, zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej. Po takiej wygranej wyjdziemy na boisko jeszcze mocniejsi, pewniejsi siebie niż wcześniej. To była epicka rywalizacja, a teraz już myślimy o kolejnym przeciwniku.

Aleksander Śliwka
Siatkarz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Ta sama historia, która działa się dwa lata temu w półfinale, teraz ma miejsce w ćwierćfinale – przypomina Łukasz Kaczmarek, atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wracając myślami do starć z Zenitem Kazań w 2021 roku, wygranych po równie niesamowitych i zaciętych starciach. – Po raz kolejny pokazaliśmy ten wielki mental, trzymaliśmy razem, choć bardzo źle zaczęliśmy to spotkanie. Drugi, wyrwany set bardzo dużo nam dał, uwierzyliśmy. Zrobiliśmy coś wielkiego, jesteśmy w półfinale, jestem niesamowicie szczęśliwy.

Łukasz Kaczmarek
Siatkarz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Fot. CEV

Kędzierzynianie trafiają w półfinale na niepokonanego lidera Serie A Sir Sicoma Monini Perugia. To będzie bardzo biało-czerwone starcie, po drugiej stronie siatki staną bowiem Wilfredo Leon i była gwiazda ZAKSY – Kamil Semeniuk. Dodatkowo ich trenerem jest doskonale znany z dziesięcioletniej pracy w naszym kraju Andrea Anastasi. Szykują się niewiarygodne emocje!

Drugi nasz półfinalista – Jastrzębski Węgiel – bez problemów pokonał VfB Friedrichshafen i teraz czeka go starcie z Halkbankiem Ankara.

Trzeba się cieszyć z tego, że wypracowaliśmy sobie wcześniej w fazie grupowej taką przewagę, że teraz mogliśmy wyjść z zespołem z Niemiec i zrobić to, co do nas należało. Liga Mistrzów to rozgrywki, które przynoszą dodatkowy smaczek, splendor, zarówno kibicom, jak i nam zawodnikom. Znowu jesteśmy w półfinale i to coś z czego możemy czuć się dumni. Jestem pewien, że podejdziemy do dalszej rywalizacji skoncentrowani i chcący wykorzystać życiową okazję, by zagrać w wielkim finale.

Jakub Popiwczak
Siatkarz Jastrzębskiego Węgla
Fot. RO

Przypomnijmy, że przed rokiem na tym etapie Champions League jastrzębianie musieli uznać wyższość ZAKSY, teraz istnieje spora szansa, by obie nasze drużyny zameldowały się w wielkim finale. Takiego wydarzenia jeszcze nie mieliśmy w historii tych rozgrywek, ale wystarczy spojrzeć na ostatnie sezony, by zrozumieć, że dla polskich drużyn nie ma rzeczy niemożliwych. ZAKSA dwukrotnie z rzędu wygrała Ligę Mistrzów, także przed rokiem mieliśmy dwie drużyny w półfinale Ligi Mistrzów!

Fot. CEV

To wspaniała wizytówka PlusLigi i całej polskiej siatkówki. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za obu półfinalistów, bo oba zespoły są w stanie awansować do wielkiego finału w Turynie.

Artur Popko
Prezes Polskiej Ligi Siatkówki