Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Energooszczędne drzwi tarasowe i okna FEN 82 HST

Profil okienny FEN 82 – nowość w ofercie Krispol

Mamy przyjemność przedstawić nowy system okienny typu HS o doskonałych parametrach termoizolacji – FEN 82 HST. W dobie kryzysu energetycznego stolarka otworowa FEN 82 HST jest pod wieloma względami spełnieniem oczekiwań każdego inwestora. System ten został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o zastosowaniu w domach energooszczędnych i pasywnych. Najcieplejsze okna i drzwi tarasowe z naszej oferty na pewno pomogą w przyszłych oszczędnościach i znacznej redukcji rachunków za ogrzewanie. Przypominamy jednak, że zachowanie optymalnych parametrów przepuszczalności ciepła możliwe jest tylko i wyłącznie przy profesjonalnym ciepłym montażu okien i drzwi.

Projektując okna i drzwi tarasowe FEN 82 HST, nie zapomnieliśmy o kwestiach wizualnych. Ten model okien jest dostępny w ofercie Krispol w bardzo wielu wzorach i kolorach. Bez problemu wybierzesz rodzaj okleiny dopasowanej do praktycznie każdej aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego, czy jest to surowa aranżacja loftowa, czy przytulne mieszkanie w stylu rustykalnym. Z naszej palety kolorów możesz wybrać zarówno minimalistyczne nowoczesne okna w spójnym antracytowym odcieniu, jak i klasyczną okleinę drewnopodobną.

Profil FEN 82 – konstrukcja

Stabilna konstrukcja okna FEN 82 bazuje na nowoczesnych 5-komorowych profilach. Ten model okien dostępny jest w ofercie Krispol z różną grubością szklenia, do maksymalnie 48 mm. Połączenie optymalnej konstrukcji ram z przeszkleniami o takiej grubości oraz możliwością zastosowania niskoemisyjnych szyb pozwoliło na stworzenie jednego z najcieplejszych modeli okien na rynku.

Współczynnik przenikania ciepła profilu FEN 82

Nowy system FEN 82 HST charakteryzuje się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła, osiągając wartość Uw=0,76 W/m2K. Dzięki temu okna i drzwi z tej serii idealnie sprawdzają się w domach energooszczędnych i pasywnych. Przy zastosowaniu profesjonalnego ciepłego montażu okna FEN 82 zapewniają znaczną redukcję strat ciepła. Większa grubość przeszklenia to nie tylko lepsza odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ten element konstrukcji ma wpływ także na właściwości akustyczne okien.

Komfort cieplny i akustyczny w Twoim domu

Za komfort cieplny okien i drzwi FEN 82 HST odpowiada w dużej mierze energooszczędny 5-komorowy system profili ramy i skrzydła. Konstrukcja ta została jednak uzupełniona kilkoma innymi elementami, które pozwalają na znaczącą redukcję strat ciepła. Za bardzo niski współczynnik przenikania ciepła odpowiada nie tylko profil FEN 82. Na osiągnięcie tak dobrego wyniku pozwoliło połączenie optymalnej konstrukcji ram, przemyślanego systemu uszczelek oraz 3-szybowych energooszczędnych pakietów.

Okna z grubością przeszklenia sięgającą 48 mm oraz możliwością zastosowania niskoemisyjnych szyb ECLAZ są także bardzo dobrą izolacją akustyczną. Taki model okna FEN 82 to więc idealny sposób, aby odseparować się od wielkomiejskiego zgiełku.

Zastosowanie profilu FEN 82 do drzwi tarasowych

System unoszono-przesuwny stanowi idealne rozwiązanie dla wyjść tarasowych lub ogrodowych. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest oszczędność miejsca. Przestrzeń przed oknem pozostaje do naszej dyspozycji, co stanowi dużą przewagę nad tradycyjnymi oknami balkonowymi, otwierającymi się rozwiernie.

Zastosowanie profilu FEN 82 do okien

FEN 82 to nie tylko nowoczesny i funkcjonalny system drzwi tarasowych. Wiele praktycznych zalet mają także okna FEN 82. Największym atutem są oczywiście wspomniane już wyżej, świetne parametry termoizolacyjne. Jest też jednak kilka innych powodów, dla których warto zdecydować się na okna FEN 82. Są one wyposażone w specjalne listwy wentylacyjne. Element ten zapewnia optymalną cyrkulację powietrza przy zaryglowanym skrzydle. Listwy wentylacyjne skonstruowane są oczywiście w taki sposób, aby uniemożliwić przedostawanie się do wnętrza nieproszonych gości w postaci owadów.

Możliwość wykonania drzwi tarasowych i okien na zamówienie z profilem FEN 82

Dzięki bogatym możliwościom rozbudowy można dostosować funkcjonalność systemu okiennego do indywidualnych potrzeb, wyposażając je w sprężynę wspomagającą zasuwnicę, listwę wentylacyjną, czy nakładkę Comfort. Praktycznie od początku naszej działalności stawiamy na maksymalną elastyczność naszej oferty i możliwość jej dopasowania do indywidualnych oczekiwań każdego inwestora.

Możliwości, jakie da Ci system FEN 82

  • System FEN 82 HST daje możliwość wykonywania konstrukcji o szerokości nawet 6200 mm.
  • Konstrukcja progu została wykonana ze specjalnego tworzywa o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych z niską szyną jezdną o wysokości 5 mm.
  • Zastosowanie nakładki Comfort wyrównuje próg i tworzy przejście bez barier zgodnie z DIN18040. Dzięki temu przedostanie się wózkiem do ogrodu nie stanowi najmniejszego problemu.
  • Lekka obsługa skrzydła o wadze do 300 kg, bez użycia siły, jest możliwa dzięki sprężynie wspomagającej zasuwnicę.
  • Ważną nowością w systemie FEN 82 HST jest możliwość zastosowania listwy wentylacyjnej, która zapewnia komfortową wentylację przy zaryglowanym skrzydle.
Listwa wentylacyjna w profilu okiennym FEN 82
Nakładka Comfort w profilu okiennym FEN 82
Sprężyna wspomagająca zasuwnicę w profilu okiennym FEN 82

Kolorystyka profili okiennych i tarasowych FEN 82

Bogate możliwości wykończenia pozwalają na dopasowanie estetyki systemu okiennego do stylu budynku. Klienci mają do wyboru kilkadziesiąt dekorów – od tradycyjnych oklein drewnopodobnych po nowoczesne szarości w spójnym antracytowym odcieniu. Bogata paleta kolorystyczna sprawia, że okna i drzwi tarasowe FEN 82 będą pasować praktycznie do każdego wnętrza.

Poza standardowymi okleinami jednokolorowymi i okleinami imitującymi drewno mamy także kilka innych ciekawych propozycji. Imponujący efekt zapewni zastosowanie okleiny Karbon z efektem trójwymiarowości. Taki wzór idealnie wpisuję się w designerskie nowoczesne aranżacje. Okleina Karbon będzie też przyciągającym wzrok elementem wnętrza industrialnego. Przygotowaliśmy także oryginalną propozycję dla wszystkich miłośników surowego stylu loftowego. Jest to okleina Beton, która doskonale odwzorowuje ciekawą kolorystykę betonu architektonicznego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi tarasowych, przeczytaj również tekst o dużych przeszkleniach – Okna otwarte na ogród. Poznaj zalety systemów HST i PSK.

Sprawdź także inne produkty marki KRISHOME (dawniej KRISPOL):