Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Znajdź swój swój „Pomysł na Dom” z KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Dom to najbliższa przestrzeń, w której już od dziecka towarzyszą nam emocje i tworzą się wspomnienia. Dzięki dobrze dopasowanej stolarce otworowej można wypełnić go harmonią, która zapewni komfort i dobre samopoczucie wszystkim domownikom.

Budowa, remont lub termomodernizacji domu nie należą do łatwych zadań.  W ich trakcie trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów, podejmować nieskończoną liczbę decyzji i rozwiązać wiele dylematów. Nawet jeżeli plan i przeprowadzenie modernizacji lub budowy domu zlecimy profesjonalistom, nadal potrzebne są konkretne wytyczne, aby ich praca zmierzała w odpowiednim kierunku, a efekt końcowy spełnił oczekiwania lokatorów.

Gdzie szukać wiedzy i inspiracji?

Jak sprawić, aby wykończone wnętrze było funkcjonalne, komfortowe i z pomysłem?

Sprawdź, co na ten temat radzi nasz ekspert – Marcin Garbaciak, który w czterech odcinkach popularnego programu „Pomysł na dom” przybliżył korzyści wynikające z wyboru solidnych i dopasowanych do inwestycji rozwiązań.

 

Zainspiruj się wyjątkowymi projektami podczas budowy lub remontu domu

Odcinek 1: Klimatyczny domek dróżnika

Stary domek dróżnika skradł serce nowych właścicieli, którzy kupili go razem z działką za 90 tys. zł. A co myśli o nim ekspert KRISHOME (dawniej KRISPOL)? Dom jest niezwykle urokliwy i sprawia wrażenie bardzo przytulnego. Jest jednak jedna rzecz, którą można byłoby w nim wykonać, aby móc tę metamorfozę nazwać idealną. Chodzi o termomodernizację budynku poprzez wymianę okien i drzwi. Na jakie parametry zwrócić uwagę i jakie produkty wybrać, kiedy planujemy takie przedsięwzięcie?

Właściciele domu nie zdecydowali się na wymianę okien podczas remontu domu. Choć w tym przypadku okazało się nie być to konieczne, częściowa termomodernizacja domu nie zawsze się sprawdzi. Jeśli dom ma kilka dekad życia za sobą, nieszczelne okna mogą powodować starty energii. Okna montowane kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu mają współczynniki przenikania ciepła nawet trzykrotnie wyższe niż nowe, do tego często zamontowane są w sposób niezgodny z dzisiejszymi standardami. Dokonując wyboru ważne jest określenie warunków, w jakich nowe okna będą użytkowane. Dlaczego? To proste – niektóre rozwiązania lepiej sprawdzą się w blokach lub nowym budownictwie w centrum miasta, inne natomiast w domach na przedmieściach lub na wsi. Wybierając konkretny model okien należy zwrócić uwagę na jego parametry termoizolacyjne, sprawdzić, czy okno wyposażone jest w pakiet 3-szybowy i ciepłą ramkę przyszybową, a także, czy posiada trzy uszczelki.

Duże znaczenie ma również głębokość profili, im jest ona większa, tym lepiej. Okna PVC to obecnie najczęściej wybierany wariant okien podczas termomodernizacji starych budynków. Świetnie wpasują się w każdy projekt budynku, nawet taki, za którym ciągną się już lata historii.

Marcin Garbaciak
Manager ds. szkoleń

Odcinek 2: Bliźniak, który nie musi wyglądać jak dom sąsiada

Mieszkanie w bliźniaku wiąże się szeregiem zalet. Jedną z nich jest to, że taki dom zawsze stoi w granicy działki, a więc mamy do wykorzystania maksymalną powierzchnię podwórka, które jest lepiej ustawne. Po drugie budowa bliźniaka jest opłacalna finansowo – koszty budowy współdzieli się z sąsiadami, tym samym więcej środków pozostaje na wyposażenie wnętrza domu. Po trzecie bliźniak wcale nie musi być nudny. Jednym z elementów wyróżniających go na tle domu sąsiada mogą być wielkogabarytowe przeszklenia. O czym trzeba pamiętać, decydując się na wielkie tafle szkła?

Dom w zabudowie bliźniaczej chętnie wybierają członkowie rodzin lub dobrzy znajomi, którzy chcą mieszkać blisko siebie. W takich sytuacjach zdarza się, że usuwają płot między działkami, tworząc duży ogród i przestrzeń do spędzania czasu wolnego. W zdecydowanej większości projektów, wnętrza obu domów stanowią odbicie lustrzane, analogiczne są układy pomieszczeń, wielkość i rodzaj okien, kolor pokrycia dachowego i elewacji. Nie oznacza to jednak, że popularny bliźniak musi być nudny. W przypadku części dziennej warto zainwestować w duże przeszklenia, które otworzą dom na ogród i odróżnią go od części sąsiada. Z pomocą przychodzą tutaj panoramiczne drzwi tarasowe, które sprawiają, że dom zostaje dobrze doświetlony, a domownicy mogą zrelaksować się w otoczeniu zieleni praktycznie nie wychodząc z salonu.

Dokonując ich wyboru powinniśmy wziąć pod lupę takie kryteria jak funkcjonalność, wybór odpowiedniego sposobu otwierania i progu, a także parametry termiczne. Warto pamiętać, że w przypadku domów w zabudowie bliźniaczej, zastosowanie dużych przeszkleń nie koliduje z poczuciem prywatności. W przypadku wielkogabarytowych przeszkleń inwestorzy chętnie decydują się na zamontowanie żaluzji fasadowych, które nadają nowoczesności i lekkości bryle budynku.

Marcin Garbaciak
Manager ds. szkoleń

Odcinek 3: Poniemiecki dom z 1931 roku poddany metamorfozie

Każdy dom ma potencjał, nawet jeśli na pierwszy rzut oka jest on głęboko ukryty. Z roku na rok stare, nadgryzione zębem czasu domy zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów, często dzięki swojej świetnej lokalizacji lub atrakcyjnej cenie. Zakup starego domu jest alternatywą dla tradycyjnej budowy. Podejmując decyzję warto jednak wiedzieć, że remont takiego budynku w większości przypadków okazuje się być kosztownym, trudnym i pracochłonnym przedsięwzięciem. Właśnie tak było w przypadku starego, poniemieckiego domu z 1931 roku, który choć jest duży, ma niewielkie przeszklenia. Podczas remontu warto zainwestować więc nie tylko w samą wymianę okien, ale również zmianę ich liczby i wielkości. Na jaki model postawić i gdzie szukać pomocy podczas ich wyboru?

Każdy dom ma potencjał, nawet jeśli na pierwszy rzut oka jest on głęboko ukryty. Z roku na rok stare, nadgryzione zębem czasu domy zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów, często dzięki swojej świetnej lokalizacji lub atrakcyjnej cenie. Zakup starego domu jest alternatywą dla tradycyjnej budowy. Choć w takim przypadku należy przygotować się na generalny remont oraz niespodzianki, mieszkanie w budynku z kilkudziesięcioletnią historią to niezwykłe doświadczenie.

Remont starego domu nieodłącznie wiąże się z wymianą okien i drzwi. Wiekowy budynek wyposażony jest w nieszczelną stolarkę, która nie spełnia obecnych wymogów technicznych. Na tym etapie remontu warto pomyśleć o zmianie liczby i wielkości okien. Dzięki takiej modernizacji w prosty sposób możemy przekształcić stare, słabo doświetlone wnętrza w przytulne i nowoczesne miejsce do życia. Dobrze zaprojektowana przebudowa pozwoli zwiększyć powierzchnię przeszkleń, dzięki czemu do pomieszczeń będzie wpadać więcej naturalnego światła. Wymiana stolarki okiennej przyniesie nam jeszcze jedną znaczącą korzyść – dom przestanie tracić energię, a w dłuższym okresie czasu zacznie na siebie zarabiać.

Marcin Garbaciak
Manager ds. szkoleń

Odcinek 4: Dom bez kluczy, otwieranych okien i tylko z 3 włącznikami światła

Współczesne zdobycze technologii, pozwalają przenieść i korzystanie ze stolarki na wyższy poziom. Jeśli często podróżujecie, bądź też nawet macie krótki weekendowy wypad, poprzez aplikacje myKRISPOL możecie symulować obecność w domu, co może znacznie odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Dodatkowo, jeśli jesteście w pracy, a pojawia się kurier, poprzez aplikacje myKRISPOL możecie uchylić bramę i dzięki temu Wasza przesyłka bezpiecznie do Was dotrze.

W tym domu zaobserwowałem też duże okna, są one obecnie bardzo modne. Jednak duże, przeszklone powierzchnie, latem powodują duże nagrzewanie. Można temu zaradzić, poprzez zastosowanie rolet czy żaluzji, co obniży o kilka stopni temperaturę

w pomieszczeniu i ten proces też możemy zautomatyzować, poprzez aplikacje myKRISPOL możemy nimi sterować zgodnie z cyklem słońca i jego ruchem na niebie.

Marcin Garbaciak
Manager ds. szkoleń

Termomodernizacja z KRISHOME (dawniej KRISPOL)

Myślisz o termomodernizacji swojego domu? Zachęcamy do zapoznania się z materiałami, które powstały w ramach współpracy partnerskiej z programem „Pomysł na Dom” – artykuł „Czyste powietrze. Postaw na termomodernizację domu i zyskaj dotację”, a także webcast „Termomodernizacja domu a okna” z ekspertem marki KRISHOME (dawniej KRISPOL) w roli głównej.