Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
26.09.2023 po Drzwi

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego – 5 propozycji

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego dobiera się zazwyczaj tuż przed osiągnięciem stanu surowego zamkniętego. Jest to moment, który pozawala na planowanie wykańczania budynku. Prace te są czasochłonne i kosztowne, ale również bardzo satysfakcjonujące. Dlatego też dobór drzwi wejściowych musi być przemyślany. Przed wyborem stolarki drzwiowej warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną produktów, normami energooszczędności i najważniejszymi kryteriami, które należy brać pod uwagę podczas zakupu drzwi.

Drzwi zewnętrzne do domu – praktyczne informacje

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Najważniejsze jest, aby łączyły w sobie trzy cechy: bezpieczeństwo, energooszczędność oraz walory estetyczne. Jest to również wskazówka, jaką muszą wziąć pod uwagę producenci drzwi zewnętrznych.

Drzwi do domu zewnętrzne – bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa domowników to główne zadanie aluminiowych drzwi wejściowych. Coraz częściej stosuje się takie zabezpieczenia jak:

  • Trzpienie antywyważeniowe,
  • Ukryte zawiasy,
  • Automatyczny zamek,
  • Szyby i wkładki antywłamaniowe.

 

Większość takich rozwiązań znajduje się w standardzie oferowanych drzwi. Wysoki stopień bezpieczeństwa drzwi firmy Krispol jest potwierdzony licznymi certyfikatami. Dodatkowo Klient może również marka oferuje wygodny pakiet SafeHome, pozwalający na zamontowanie czujników antywłamaniowych jeszcze na etapie budowy, bez nieestetycznej ingerencji w produkt.

Drzwi wejściowe – energooszczędność

Normy regulowane przepisami dotyczącymi energooszczędności budynków są coraz bardziej zaostrzane. Dlatego też współczynnik przenikania ciepła jest bardzo ważnym kryterium podczas doboru drzwi. Drzwi zewnętrzne oferowane przez Krispol osiągają wyniki poniżej 0,8 W[m²K ].

Drzwi frontowe – estetyka

Walory estetyczne są również ważne podczas doboru drzwi wejściowych. Drzwi frontowe to często eksploatowany produkt i swoista wizytówka domu. Na rynku istnieje wiele wariantów pozwalających na dostosowanie drzwi do swoich preferencji. Drzwi mogą być okleinowane bądź malowane. Co więcej, w zależności od potrzeb można dobrać drzwi pełne lub przeszklone.

SOLANO S103

Nowoczesne drzwi wejściowe do domu – SOLANO S103

Model S103 to modernistyczne drzwi frezowane lub zdobione aplikacjami INOX. Mogą występować w jednym z 200 kolorów z palety RAL. Swój nowoczesny wygląd zawdzięczają wpuszczonemu pochwytowi i stylowym frezom. Profile o grubości 800 mm zapewniają odpowiednią energooszczędność i bezpieczeństwo. Są to solidne drzwi pełne.

SOLANO S108

Przeszklone drzwi zewnętrzne do domu – SOLANO S108

Przeszklone drzwi doskonale doświetlają wiatrołap. Dzięki nim, pomieszczenie staje się optycznie bardziej przestrzenne. Pochwyt do drzwi zewnętrznych SOLANO S108  w ergonomicznym kształcie zapewnia komfort użytkowania. Frezowane zdobienie świetnie komponuje się z przeszkleniami. Te zaś mogą występować w formie lustra weneckiego, które zapewnia odpowiedni poziom prywatności.

SOLANO S201

Klasyczne, zewnętrzne drzwi z pochwytem zewnętrznym – SOLANO S201

Okleina na drzwi zewnętrzne zapewnia modelowi S201 tradycyjny i klasyczny wygląd. Drugim wariantem jest malowanie, które może nadać bardziej nowoczesnego sznytu drzwiom. Uchwyt drzwi S201 cechuje się ergonomią i solidnością. Zabezpieczony przed korozją, cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Dotyczy to zarówno pochwytu, jak i całych drzwi wraz z osprzętem. Ten model drzwi świetnie sprawdza się podczas wyposażania nowopowstałego budynku, jak również podczas modernizacji starszych domów.

SOLANO S206

Proste drzwi frontowe z pochwytem wpuszczanym – SOLANO S206

Wpuszczony pochwyt do drzwi wejściowych nadaje im modernistycznego stylu. Drzwi SOLANO S206, cechują się prostotą i nowoczesne. Urozmaiceniem może być okleinowanie lub malowanie. W dobie niestandardowych rozwiązań coraz większa liczba inwestorów decyduje się na proste, tradycyjne rozwiązania. Właśnie dla takich osób drzwi SOLANO S206 będą doskonałą opcją.

SOLANO S301

Drzwi zewnętrzne do domu zdobione emaliowanym szkłem – SOLANO S301

Model  S301 jest przeznaczony dla wszystkich szukających nowoczesnych drzwi wejściowych do domu. Emaliowane szkło nadaje ekstrawaganckiego szyku. Drzwi S301 są doskonałym urozmaiceniem budynku i zdecydowanie mogą pełnić funkcję ozdobną. Idealnie komponują się z różnymi typami elewacji domu. Oprócz tego funkcjonalność zapewnia im podłużny pochwyt. Można je dostosować do koloru i stylu pozostałej stolarki otworowej za pomocą okleinowania lub malowania. Okleina na drzwi wejściowe może być drewnopodobna, co nadaje im tradycyjnego wyglądu.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Dobrze jest oprzeć wybór drzwi zewnętrznych na wiedzy specjalistów. Krispol zapewnia konsultacje z najlepszymi doradcami w branży. Wszystkie produkty spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa i energooszczędności. Oprócz wyżej wymienionych cech, drzwi SOLANO są przede wszystkim funkcjonalne i trwałe, co potwierdza zadowolenie wielu klientów.