Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
26.09.2023 po Ekspert radzi

7 prostych kroków do bezpiecznej i wygodnej bramy garażowej. Sprawdź zanim zamówisz.

Niewielu użytkowników bram garażowych zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele elementów składa się na jej bezpieczeństwo, wygodę i komfort cieplny. Waga segmentowej bramy garażowej często przekracza 250 kilogramów, a źle dobrana może stać się powodem wielu trosk. Przed dokonaniem zakupu, należy zwrócić uwagę m.in. na jej parametry, przeznaczenie, warunki zabudowy, czy estetykę.

Przede wszystkim brama garażowa musi być chroniona przed niepowołanym dostępem od zewnątrz – powinna chronić auto i jednocześnie ułatwiać życie domownikom poprzez komfortową obsługę i bezpieczeństwo użytkowania. Czasem jednak życie pisze zaskakujące scenariusze – awaria prądu, zgubione klucze, a nawet włamania. Czy istnieje brama, która choć w pewnym stopniu zapobiegnie tym zdarzeniom? Dowiedz się co możesz zrobić, aby ich uniknąć!

Segmentowa brama garażowa z dopasowaną automatyką dla osób, które nie lubią marznąć, moknąć, chodzić po kałużach lub po prostu cenią wygodę.

Zdalnie sterowana brama garażowa to marzenie każdego kierowcy! Wyobraź sobie, że drogę do domu pokonujesz tzw. suchą stopą. Przy naszym kapryśnym klimacie, to duże udogodnienie. Brama garażowa z zamontowaną automatyką zapewni komfortową obsługę bez wychodzenia z auta. Nowoczesne napędy do bram są niedrogie, a przy tym wytrzymałe i estetyczne. Posiadają takie funkcje jak: podświetlenie LED, funkcja automatycznego zamknięcia, możliwość podłączenia fotokomórek, blokada przypadkowego zamknięcia bramy, czy płynna regulacja siły nacisku.

Sterowanie bramą ze smartfona? Zobacz jakie to proste!

Osoby, które nie rozstają się ze swoim smartfonem, docenią możliwość sterowania bramą za jego pomocą. To idealne rozwiązanie dla zapominalskich lub gubiących kluczyki samochodowe lub pilota do bramy. Aplikacja myKRISPOL to ukłon w stronę wygody, nowoczesnych technologii i minimalizmu.

Z powodu awarii prądu, nie możesz otworzyć garażu? Spokojnie, to nie problem!

W przypadku braku zasilania brama musi mieć możliwość otwarcia od środka. Służy temu rozryglowanie awaryjne. Na czym to polega? Dzięki lince wyprowadzonej na zewnątrz bramy możliwe jest ręczne otwarcie od zewnątrz. To szczególnie ważne, gdy jedynym wejściem do garażu jest brama.

Chcesz mieć ciepły garaż? Zainwestuj w „sześćdziesiątkę”

Brama pełni ważną rolę w zachowaniu odpowiedniego komfortu cieplnego w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli garaż jest wpisany w bryłę domu. Dobrą termoizolację gwarantuje segmentowa brama garażowa z panelem o grubości 60 mm. Poszczególne panele wypełnia pianka poliuretanowa będąca doskonałym izolatorem. Brama posiada także podwójne uszczelnienie dolnego panelu, uszczelnienia międzysekcyjne oraz dodatkową uszczelkę obwodową, niwelującą mostki termiczne pomiędzy ścianą a kątownikami.

Skuteczna poprawa termoizolacji garażu? System ciepłego montażu

Rewolucyjny system ciepłego montażu bramy K2RS jest już dostępny we wszystkich salonach stolarki KRISHOME i punktach sprzedaży w całym kraju

Brama garażowa z panelem 40 mm, która standardowo uzyskuje U=1,09 [W/m2K], z systemem ciepłego montażu posiada parametry zbliżone do bram z panelem 60 mm – U=0,89 [W/m2K]. Natomiast brama z panelem 60 mm z systemem ciepłego montażu to w tym momencie najcieplejsze rozwiązanie zaprojektowane do garaży w bryle budynku, które pozwala na osiągnięcie U=0,77 [W/m2K]

Płynna praca? Bez przeszkód

To bardzo ważne, aby brama nie zamknęła się w nieodpowiednim momencie, np. kiedy w jej świetle pojawi się dziecko lub zwierzę. Napędy posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Bramę automatyczną można także wyposażyć w fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda.

Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenia, jeśli w garażu przechowujesz swoje skarby

Zdeterminowany złodziej zawsze znajdzie sposób na pokonanie barier wejścia. W przypadku zabezpieczeń antywłamaniowych nie można zatem mówić o takich, które mają 100% skuteczności. Z pewnością jednak zabezpieczenia antywłamaniowe wydłużają czas potrzebny złodziejowi, aby wejść do środka, a w wielu przypadkach skutecznie go odstraszają.

Na specjalne zamówienie montujemy certyfikowany czujnik safeHOME, który można podpiąć pod dowolna centralę alarmową. Czujniki uruchamiają alarm natychmiast przy próbie otwarcia okien, rolet, drzwi lub bramy nawet, gdy uniesie się o 5 mm. To duża przewaga nad czujnikami ruchu, które alarmują dopiero po wtargnięciu intruza do domu! Czujniki są nowoczesne i dyskretne – widać je wyłącznie od wnętrza garażu.