Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
26.09.2023 Robert Szymfeld Bramy

13 pytań o bramę garażową z wyszukiwarki Google

Kiedy montujmy bramę garażową? Brama przed czy po tynkach?

Idealną sytuacją byłoby zamontowanie bramy po całkowitym wykończeniu garażu, tym bardziej że sam montaż bramy należy do wyjątkowo „czystych” prac. Reasumując: po tynkach.

To zależy, jaki rodzaj napędu zastosujemy. Większość napędów szynowych wymaga gniazdka na suficie, ale w ofercie KRISHOME (dawniej KRISPOL) są też napędy, które umożliwiają podłączenie i włączanie napędu z gniazdka umieszczonego w ścianie. Pamiętajmy również o wyposażeniu dodatkowym, takim jak: fotokomórki, dodatkowe oświetlenie.

Warto o tę kwestię dopytać na etapie oferty.

Jak wyregulować bramę garażową?

Szeroko zadane pytanie, gdyż powinniśmy najpierw zastanowić się nad przyczyną niewłaściwej pracy bramy. W tym przypadku często najrozsądniej jest wezwać fachowy serwis, aby uniknąć uszkodzenia produktu.
Zanim jednak wezwiemy specjalistów, odpowiedzmy sobie na pytanie: kiedy czyściliśmy i konserwowaliśmy naszą bramę, szczególnie – czy robiliśmy to po montażu i zakończeniu prac na budowie. Odsyłamy na nasz kanał na Youtubie, gdzie umieściliśmy materiał video, krok po kroku pokazujący, jak te prace powinny przebiegać – ZOBACZ FILM.

Jak uszczelnić bramę garażową?

Najlepszym sposobem jest oczywiście…wybór ciepłego montażu bramy jeszcze na etapie zakupu produktu. Natomiast, jeśli brama jest już zamontowana – powinniśmy w pierwszej kolejności doprecyzować, jakie uszczelnienie mamy na myśli, czy tuż po montażu – wynikające z błędnego zamontowania produktu – niestety takie sytuacje mają też miejsce (zwłaszcza jeśli inwestor decyduje się na oddanie montażu w ręce niesprawdzonych ekip), czy wynikające z procesów eksploatacyjnych. W obu przypadkach najbezpieczniej jest wezwać profesjonalną ekipę. Odradzamy stosowanie złotych rad pseudo specjalistów – pianka i silikon nie są remedium na całe zło tego świata. Więcej na temat ciepłego montażu bramy znajdziesz w naszym filmie – ZOBACZ FILM.

Brama garażowa – do niskiego nadproża

W przypadku oferty KRISHOME (dawniej KRISPOL) minimalne nadproże to już 80 mm. W celu dopasowania wymiarów bramy do oczekiwań inwestora, należy zgłosić się do najbliższego Salonu KRISHOME. Listę punktów można znaleźć tu: https://krishome.pl/salony/

Brama garażowa z montażem cena

Na wycenę składa się wiele czynników, między innymi:

  • rodzaj bramy,
  • wymiar, kolorystyka,
  • system prowadzeń,
  • system montażu,
  • dobór automatyki.

 

Przy tylu zmiennych nie jest możliwe podanie konkretnej ceny bramy. Najprościej wycenić bramę w Salonie KRISHOME, lub wypełniając formularz na stronie: https://krishome.pl/salony/

Brama garażowa – malowana czy okleinowana?

Bramy segmentowe dostępne są w ponad 200 kolorach RAL oraz kilkudziesięciu okleinach. Umożliwia to doskonałe dopasowanie bramy do elewacji i innych elementów stolarki, np. okien PVC, drzwi zewnętrznych, osłon. Okleina sama w sobie stanowi dodatkową warstwę zabezpieczającą panel garażowy – np. przed mikro uderzeniami np. piłką w panel bramy – wówczas nie zdarzają się odpryski, a dodatkowo to również ochrona przed promieniami UV i trwałość koloru.

Malowaną  na kolor z palety RAL bramę warto wybrać, kiedy zależy nam na nietypowym kolorze.

Brama do garażu dwustanowiskowego

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy wiedzieć, jak będzie usytuowany nasz garaż. Jeśli jest częścią domu, musimy zadbać o jego izolację. Jedna duża brama, np. o wymiarach 5000 × 2250 mm, będzie miała lepszy współczynnik przenikania ciepła niż dwie mniejsze bramy – 2500 × 2250 mm. Jednak w codziennej eksploatacji dwie bramy mogą się okazać korzystniejszym rozwiązaniem. Przy codziennym wyjeżdżaniu i wjeżdżaniu do garażu będziemy każdorazowo otwierać tylko jedną, mniejszą bramę, co ograniczy straty ciepła.  Zakup dwóch bram i napędów wiąże się z większym wydatkiem, lecz przy częstym otwieraniu bram pozwoli na późniejsze oszczędności.

Jeśli garaż jest odrębnym budynkiem i jego izolacja cieplna nie ma znaczenia, lepszym i  tańszym rozwiązaniem będzie jedna większa brama.

Brama garażowa czyste powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze istnieje możliwość wymiany bramy garażowej. Nowy produkt musi spełniać wymogi WT2021, czyli osiągać Uw na poziomie nie wyższym niż 1,1 m2 x K. W tym przypadku zarówno brama garażowa KRISHOME (dawniej KRISPOL) VENTE 60 K2R, jak i brama garażowa KRISHOME (dawniej KRISPOL) VENTE 40 K2R znajdują się również na Zielonej Liście Produktów i Materiałów, które są rekomendowane do programu. Odsyłamy na stronę: https://lista-zum.ios.edu.pl/

Brama garażowa odbija

Przyczyn może być kilka. Najczęstsza i najbardziej prozaiczna, to zanieczyszczona i ciężko pracująca brama, która uniemożliwia prawidłową pracę napędu, tu odsyłamy ponownie do konserwacji i regulacji bramy: https://krishome.pl/konserwacja-i-czyszczenie-bramy-garazowej/

Kolejną przyczyną może być sam napęd – który np. pod wpływem wyładowań atmosferycznych, mógł się rozładować, wówczas wykwalifikowany specjalista, powinien zaprogramować napęd.

Czasami, choć nikt się tego nie spodziewa, przyczyną mogą być PAJĄKI i pajęczyny na fotokomórkach, polecamy sprawdzić czystość.

Brama garażowa… i tu nazwa marketu.  Dlaczego warto przemyśleć tę decyzję?

Pamiętajmy, że brama jest urządzeniem. To nie tylko panele w kolorze złoty dąb czy antracyt, ale odpowiedni system prowadzeń, montażu i serwisu posprzedażowego, które zapewnią nam długotrwałe zadowolenie z produktu, często eksploatowanego każdego dnia. Czy w supermarkecie inwestor spotka wyspecjalizowaną ekipę serwisową? Z pewnością nie. Oprócz aspektów praktycznych, warto mieć na uwadze również bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców. Nieodpowiedni produkt, w dodatku źle zamontowany, może doprowadzić do tragedii.

Brama garażowa z napędem

Brama z napędem to już standard, a inwestorzy oczekują jeszcze większego poziomu wygody –  który zapewnia między innymi aplikacja myKRISPOL w smartfonie, pozwalająca na zarządzanie produktem z dowolnego miejsca. Taka funkcja przyda się w wielu sytuacjach – pozwoli np. na zdalne otwieranie bramy podczas nieobecności w domu, czy wietrzenie pomieszczenia.

Brama garażowa do warsztatu

Należy zastanowić się nad tym, jak często brama będzie otwierana. Jeśli zamierzamy ją intensywnie eksploatować, a zarazem zależy nam na designie, bo np. warsztat znajduje się w pobliżu domu – firma KRISHOME (dawniej KRISPOL) posiada w swojej ofercie produkt, który wizualnie nawiązuje do bramy garażowej, ale posiada osprzęt i wytrzymałość bram przemysłowych. W zależności od potrzeb – oferujemy bramy i kraty przemysłowe, dostosowane do każdych, nawet najbardziej wymagających warunków pracy.

Więcej o autorze

Robert Szymfeld
Szkoleniowiec

Z branżą stolarki otworowej związany od dwudziestu lat – od pracy na magazynie, przez montaż, po serwis. Zdobyte doświadczenie ugruntowało kompletną wiedzę na temat całej palety produktów. Tworzył podwaliny działu PVC w KRISHOME gdzie z dużymi sukcesami działał pięć lat.