Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): Zaplecze Ligi Mistrzów Świata rośnie w siłę

To czwarty sezon zaplecza PlusLigi, którym zarządza Polska Liga Siatkówki. Obecne rozgrywki przynoszą mnóstwo emocji i są niezwykle wyrównane. A co najważniejsze, w lidze dostają szansę także młodzi gracze, na czele z mistrzami świata do 19 lat, prowadzonymi przez trenera Michała Bąkiewicza. Rozgrywki z roku na rok stają się coraz bardziej profesjonale i atrakcyjne dla kibiców.

Przypomnijmy, że o profesjonalizację pierwszej ligi, bezpośredniego zaplecza PlusLigi, zabiegała Polska Liga Siatkówki, która razem z partnerami i sponsorami wspiera rozwój rozgrywek. Początkowo Sponsorem Tytularnym rozgrywek była Marka KRISHOME (dawniej KRISPOL), w tej chwili patronuje im firma TAURON Polska Energia.

Sezon 2021/2022 TAURON 1. Ligi od początku zapowiadał się pasjonująco także z tego powodu, że do do rozgrywek dołączyła złota juniorska drużyna trenera Michała Bąkiewicza. W drużynie SMS PZPS Spała w pierwszej lidze występuje aż dziesięciu mistrzów świata z ubiegłorocznego czempionatu w Iranie.

Przede wszystkim TAURON 1. Liga jest w tym roku bardzo silna, z naszej perspektywy to będą niezwykle wymagające rozgrywki. Możemy skonfrontować się z zespołami zdecydowanie bardziej doświadczonymi i z pewnością silniejszymi fizycznie. Dla rozwoju naszej grupy jest to sezon bardzo istotny i przede wszystkim mamy bić się, walczyć o każdą piłkę. Jest to najlepsza droga dla tych młodych chłopaków, by móc się rozwijać szybciej, zarówno indywidualnie, jak i jako drużyna. To mega pozytywne doświadczenie, którego moi gracze do tej pory nie przeżyli.

Michał Bąkiewicz
Trener SMS PZPS Spała

Na razie zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały przechodzi prawdziwą lekcję dorosłej siatkówki – wygrał dwa razy na dwadzieścia rozgrywanych spotkań. To jednak wcale nie oznacza, że młodzi gracze nie sprawiają kłopotów starszym i bardziej doświadczonym ligowym rywalom.

To właśnie pokazuje siłę naszej ligi w tym sezonie. Mieliśmy już wiele niespodzianek, nie ma takiej możliwości, by zagrać z niżej notowanym rywalem bez skupienia. Trzeba być skoncentrowanym i prezentować odpowiedni poziom, by zwyciężać. Kilka drużyn nie ukrywa swych aspiracji do gry w PlusLidze, mówią głośno, że chcą awansować, ale jednego faworyta do zwycięstwa nie ma. Na boiskach mamy sporo walki i emocji, dlatego kibicom ta liga się w tym sezonie podoba. Dobrze, że mamy także transmisje meczów, to dla nas świetna reklama

Marian Kardas
Trener KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września

Mecze TAURON 1. Ligi są transmitowane w Polsacie Sport, pierwszoligowe okienko przypada na czwartkowe wieczory. W październiku, listopadzie i grudniu 2021 roku łącznie obejrzało je 150 tysięcy widzów, najwięcej widzów zgromadziło starcie ZAKSY Strzelce Opolskie z Legią Warszawa (średnio 36 tysięcy). Co ważne pokreślenia, także kluby przeprowadzają coraz więcej transmisji meczów, poprzez internet i platformę Polsat Box Go.

To nas bardzo cieszy, bo rozgrywki zyskały markę i są bardzo emocjonujące. Taka była nasza intencja, gdy w sezonie 2018/2019 podjęliśmy się wyzwania. Chcemy rozwijać pierwszą ligę, sprawiać by sezon po sezonie stawała się coraz mocniejsza i była miejscem, w której kreowani są kolejni gracze do PlusLigi, także ci bardzo młodzi. No i oczywiście liczymy, że będą się w niej budowały ośrodki siatkarskie, które awansują do Ligi Mistrzów Świata i będą ją wzmacniać.

Artur Popko
Prezes Polskiej Ligi Siatkówki

Co mnie także cieszy, w wielu drużynach rozwijane są sztaby trenerskie, zawodnicy mają zawodową opiekę fizjoterapeutów, są statystycy – słowem warunki do trenowania i rozwoju są coraz lepsze – cieszy się trener Kardas, który już od pięciu sezonów pracuje na zapleczu PlusLigi, prowadząc zespół z Wrześni, wspierany przez markę KRISHOME (dawniej KRISPOL). – Bardzo się cieszę, że przez tyle lat mogę pracować w jednym klubie i że nadal nie mają mnie tutaj dosyć – śmieje się szkoleniowiec, który kilka dni temu obchodził sześćdziesiąte urodziny. – Byłem wzruszony tortem i odśpiewaniem „Sto lat” przez naszych kibiców. W tym klubie i w tej lidze czuję się świetnie. W trakcie mojej kariery zawodniczej miałem okazję grać w reprezentacji, występowałem za granicą, w wielu świetnych klubach. Cieszę się, że pierwsza liga się tak fajnie rozwija i mogę pracować z siatkówką na tak wysokim poziomie.

Marian Kardas
Trener KRISHOME (dawniej KRISPOL) Września

Spotkania w ramach TAURON 1. Ligi mają jednolitą oprawę marketingową, w trakcie meczów telewizyjnych plan marketingowy przypomina ten doskonale znany z PlusLigi. Wartość ekspozycji medialnych TAURON 1. Ligi za pierwsze trzy miesiące sezonu, czyli do końca 2021 roku, to prawie 20 milionów złotych.