Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
26.09.2023 po Bramy

Dom bezpieczny dla dziecka. 4 rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę

Dom ewoluuje wraz z rodziną, której potrzeby powinien spełniać. Zupełnie nową rolę pełni kiedy pojawia się w nim mały człowiek,  bo to jego bezpieczeństwo jest wówczas na pierwszym planie. Jak przyszłościowo wybrać produkty wykończeniowe do swojego domu?

Okna zabezpieczone przed dziećmi

Eleganckie i trwałe, o korzystnym współczynniku izolacyjności terminicznej i akustycznej – to czynniki, które najczęśniej decydują o finalnym wyborze okien do domu czy mieszkania. Na etapie tego wyboru warto pomyśleć o bezpieczeństwie szerzej, czyli wziąć pod uwagę również zabezpieczenia antywłamaniowe. Firma KRISHOME (dawniej KRISPOL) wprowadziła do całej swojej oferty możliwość montowania certyfikowanych czujników antywłamaniowych, które gwarantują bezpieczeństwo całej rodzinie. Produkty KRISHOME (dawniej KRISPOL) wyposażone w pakiet safeHOME są gotowe do działania tuż po montażu i podpięciu systemu alarmowego. Dzięki dobrze przygotowanej stolarce, montaż systemu alarmowego Solid Security będzie przebiegał szybko i sprawnie.

To jednak nie koniec dobrych praktyk związanych z oknami. Rokrocznie powtarzają się tragedie związane z wypadaniem dzieci przez okno, to bardzo ważny problem, bo nawet upadek z pierwszego piętra może zakończyć się śmiercią. Bardzo często sytuacje te są skutkiem nieupilnowania maluchów lub braku wyobraźni dorosłych. Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednich klamek, np. z wygodnym kluczykiem. Firma KRISHOME (dawniej KRISPOL) ma w swojej ofercie klamki z Technologia „Tilt-First”, które blokują skrzydło okna w pozycji uchyłu po przekręceniu klamki o 90 stopni. Klamka z kluczykiem nie pozwala na przejście skrzydła z pozycji uchylenia do otwarcia i dopiero przekręcenie klucza powoduje zwalnienie blokady i umożliwia ustawienie klamki w położeniu pionowym (do góry) oraz otwarcie okna. System jest wygodny, ponowne przejście do pozycji uchylenia automatycznie uaktywnia blokadę. To najbezpieczniejszy i stosunkowo tani sposób na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu.

Duże przeszklenia są też często wybierane w salonach otwartych na ogród. Kiedy w domu pojawiają się dzieci wygodną opcją są okna z systemem HST, które posiadają bardzo niski próg, niemal zlicowany z podłogą, dzięki czemu zyskujemy płynne przejście do ogrodu, co umożliwia np. łatwy przejazd wózkiem. Dodatkowo wybrane produkty są wyposażone w system amortyzacji SOFT CLOSE, to całkowicie ukryte i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Mechanizm wyhamowuje ruch skrzydła w końcowej fazie zamykania, a następnie łagodnie wprowadza je w ramę, zapobiegając w ten sposób ryzyku przytrzaśnięcia i jednocześnie chroniąc okna przed skutkami nieprawidłowej obsługi.

Folie ochronne na szyby

Ważnym elementem są również szyby. I to nie tylko te, które montowane są bezpośrednio w oknach. Coraz cześciej są też stosowane jako zabezpieczenia do balustrad. Minimalizują  ryzyko wypadnięcia przez dziecko. Rolą tzw. szyb bezpiecznych jest głównie ochroną przed przypadkowym rozbiciem np. przez gwałtowne zamknięcie drzwi, a w razie zbicia – ochrona przed zranieniem odłamkami. Szyby w takim pakiecie są łączone folią ochronną PVB, która utrzyma je na miejscu nawet w przypadku rozbicia.

Roleta też ma znaczenie

Bezapelacyjnie w domu, w którym żyje mały człowiek przydatne są również rolety zewnętrznePodczas popołudniowej drzemki pomogą zaciemnić pomieszczenie, ochronią przed nadmiernym hałasem. Możliwość wbudowania moskitiery pozwoli na skuteczną ochronę przed owadami. Przy wyborze rolet automatycznych specjaliści polecają produkty z wbudowaną funkcją wykrywania przeszkody, która zatrzymuje silnik po wykryciu zwiększonego oporu, w ten sposób można uniknąć przytrzaśnięcia rączki dziecka. Rolety zewnętrzne marki KRISHOME (dawniej KRISPOL) są w pełni dostosowane do potrzeb rodziny.

Brama dla całej rodziny

Elementem, który również warto zabezpieczyć jest brama garażowa. Automatyczne bramy można wyposażyć w specjalne fotokomórki, które uniemożliwiają zamknięcie, jeśli w świetle bramy znajdzie się przeszkoda. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach dodatkowo wyposażyć można w osłony chroniące palce. To rozwiązanie jest bardzo wygodne zarówno kiedy w domu są dzieci, jak również zwierzęta.