Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Jak uszczelnić próg drzwi wejściowe od spodu?

Kwestią, której nie można zaniedbać podczas ocieplania drzwi, jest prawidłowe docieplenie i uszczelnienie progu. Zapobiega to powstawaniu mostków termicznych oraz przenikaniu do wnętrza wilgoci, będącej przyczyną rozwoju pleśni i innych problemów. Jak zatem uszczelnić drzwi wejściowe od spodu?

W nowoczesnym budownictwie stosuje się progi z tak zwaną przegrodą termiczną, czyli specjalnymi komorami wypełnionymi powietrzem, co zapewnia właściwą izolację powyżej poziomu posadzki. Montuje się je w kanałach przygotowywanych bezpośrednio pod drzwiami. 

Rozwiązanie to nie chroni jednak przed chłodem przenikającym poniżej poziomu podłogi. Aby ocieplić próg drzwi wejściowych konieczne jest więc umieszczenie materiału termoizolacyjnego w przestrzeni pod nim. Jego warstwa powinna sięgać poniżej ocieplenia posadzki, aż do znajdującego się pod nim betonu. Ostatnim etapem prac jest wykonanie hydroizolacji od zewnętrznej strony drzwi. Pozwala to skutecznie przerwać mostki termiczne i wyeliminować problem przeciągów oraz przenikającej do wnętrza wilgoci.

Montaż szczelnego progu oraz odpowiedniej izolacji pozwala zatrzymać ciepło w przedsionku domu. W wielu przypadkach można dzięki temu całkowicie zrezygnować z jego ogrzewania. Co ważne, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane tyko dla nowych budynków. Jego montaż może być przeprowadzony również podczas wymiany starych drzwi na nowe, dokonywanej np. podczas generalnego remontu.

Czytaj także:

5 sposobów na niższe rachunki za ogrzewanie

Termomodernizacja domu – chwilowy trend czy konieczność?

Jak uszczelnić okna?

7 najczęściej zadawanych pytań w wyszukiwarce Google o drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego – 5 propozycji