Użyj obecnej lokalizacji
Zadbaj o zdrowie, oszczędzaj na rachunkach i ciesz się Gwarancją Spokoju.
W zależności od wybranego modelu (FEN 82, FEN 82B) współczynnik przenikania ciepła w oknach KRISHOME wynosi nawet 0,72 [W/m2K].
Dowiedz się więcejSystem aluminiowych drzwi SOLANO 90 jest oparty na profilach o głębokości zabudowy 90 mm. Wypełnienie stanowią panele z blach aluminiowych z niezwykle grubą warstwą izolatora w postaci pianki poliuretanowej. Panele są obustronnie nakładkowe, co pozwala uzyskać elegancką i jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą. Dzięki dopracowanej w każdym detalu budowie, drzwi osiągają współczynnik przenikania ciepła już od 0,73 [W/m2K].
System aluminiowych drzwi SOLANO 86 z panelem wsadowym to wyjątkowo popularne i wygodne rozwiązanie. Jeśli panel ulegnie uszkodzeniu, można go sprawnie wymienić, bez konieczności zakupu nowych drzwi. Argumentem przemawiającym za wyborem tego modelu jest również przystępna cena, dlatego model ten stał się popularnym wyborem wśród inwestorów termomodernizujących stare domy. Dzięki dopracowanej konstrukcji, drzwi osiągają współczynnik przenikania ciepła już od 0,79 [W/m2K].
W procesie tworzenia systemu drzwi zewnętrznych PVC z panelem nakładkowym SOLANO 82 postawiono na innowacyjność technologii pływającego panelu. W praktyce oznacza to, że panel nakładkowy nie jest trwale połączony ze skrzydłem z dylatacją na całym obwodzie drzwi, przez co zmienia ich statykę i stanowi barierę przed nagrzewaniem się profili. Najnowsze trendy pozwoliły stworzyć drzwi zewnętrzne, które dopasują się do każdego projektu architektonicznego. SOLANO 82 to rozwiązanie dla osób, które szukają niestandardowego produktu łączącego funkcjonalność, najwyższe parametry techniczne i atrakcyjny wygląd.
Dowiedz się więcejVENTE K2R RFS 60 jest najcieplejszą bramą garażową KRISHOME. Wyjątkowo wysoki poziom izolacji zapewniają ocieplone panele o grubości zwiększonej do 60 mm na całej wysokości, wzmocniony system uszczelnień, a także dopracowana w każdym detalu konstrukcja.
Współczynnik U=0,9 [W/m2K].
Dowiedz się więcejOd wyceny po dotacje. Skorzystaj z dofinansowania i zyskaj nawet
Program Czyste Powietrze można łączyć z ulgą termomodernizacyjną
Podatnicy, którzy otrzymali dotację z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej. W takiej sytuacji można odliczyć wkład własny poniesiony na przeprowadzenie inwestycji, ale nie można odliczyć wydatków sfinansowanych przez państwo w ramach programu.
30 dni
W nowej edycji programu koszty wymiany stolarki otworowej oraz ocieplenia budynku, czyli prac będących nieodłączną częścią skutecznej termomodernizacji, nie mają limitu kwotowego. Podana jest jedynie intensywność, czyli % poniesionych kosztów netto, który podlega dofinansowaniu.
Wnioski w programie Czyste Powietrze 3.0 można składać elektronicznie lub w formie papierowej w urzędzie – w miejscowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Istnieje również możliwość złożenia wniosku w jednym z banków, które uczestniczą w programie Czyste Powietrze i umożliwiają wzięcie dotacji wraz z kredytem.
Informacja: Aktualnie obowiązujący formularz wniosku wraz z załącznikami oraz instrukcją jego wypełniania dostępne są w Portalu Beneficjenta znajdującej się na stronach internetowych wojewódzkich FOŚiGW lub w serwisie gov.pl.
KROK 1: Przed złożeniem wniosku poprzez Portal Beneficjenta na stronie wojewódzkiego FOŚiGW inwestor musi dokonać rejestracji konta. Umożliwi to pobranie elektronicznej wersji wniosku.
KROK 2: Inwestor wypełnia wniosek, podpisuje kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, a następnie przesyła go za pośrednictwem serwisu do właściwego wojewódzkiego FOŚiGW na wyznaczoną skrzynkę podawczą ePUAP. W tym przypadku konieczne jest dołączenie do wniosku wymaganych załączników (skany z wymaganymi podpisami).
Informacja: Wniosek można również wypełnić bezpośrednio w systemie GWD (generator wniosków o dofinansowanie). Za jego pośrednictwem konieczne jest złożenie wniosku w formie dotacji z prefinansowaniem. W przypadku braku możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną, inwestor może złożyć do urzędu wniosek wraz z załącznikami w formie papierowej. Bez względu na to, którą opcję wybierze, podczas wypełniania wniosku, aby uniknąć błędów, najlepiej skorzystać z elektronicznego formularza z „samoliczącymi się” polami.
KROK 1: W oddziale banku, który przystąpił do programu Czyste Powietrze, inwestor może złożyć wniosek o Kredyt Czyste Powietrze, a po przyznaniu kredytu – wniosek o dotację z programu Czyste Powietrze. W tym przypadku to konsultant w banku pomaga wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty.
KROK 2: Po pozytywnej decyzji kredytowej lub warunkowej umowie kredytowej, bank składa w imieniu inwestora wniosek o dotację do właściwego terytorialnie FOŚiGW.
KROK 3: Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji, bank wypłaca kredyt. W terminie 18 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku o dotację, należy zrealizować inwestycję, a następnie złożyć w FOŚiGW wniosek o jej rozliczenie.
KROK 4: Po pozytywnej weryfikacji przedstawionych dokumentów zakupowych FOŚiGW wypłaca przyznaną dotację. W tym przypadku środki trafią na rachunek kredytu, a bank zaksięguje je na poczet spłaty kapitału kredytu.
Odlicz:
Program Czyste Powietrze można łączyć z ulgą termomodernizacyjną
Podatnicy, którzy otrzymali dotację z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej. W takiej sytuacji można odliczyć wkład własny poniesiony na przeprowadzenie inwestycji, ale nie można odliczyć wydatków sfinansowanych przez państwo w ramach programu.
Dla podatników będących właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Posiadaczom nieruchomości na podstawie np. umowy najmu, użyczenia, czy dzierżawy nie przysługuje ulga termomodernizacyjna.
Możliwość odliczenia wydatków od dochodu
Taka kwota do odliczenia przysługuje współmałżonkom, którzy są współwłaścicielami domu jednorodzinnego i wspólnie ponoszą wydatki objęte ulgą termomodernizacyjną. Każdemu z małżonków przysługuje prawo do odliczenia do 53 tys. zł (łącznie 106 tys. zł) od dochodu przed opodatkowaniem.
W ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczeniu podlegają wydatki na materiały budowlane i urządzenia oraz usługi:
Termomodernizacja 2024