Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów
27.09.2023 po Aktualności

Mistrzowski set z Marką KRISHOME (dawniej KRISPOL): Małgorzata Glinka wierzy, że Polki nie są dziś bez szans!

Po niezwykle emocjonującej walce w drugiej fazie grupowej mistrzostw świata reprezentacja Polski siatkarek awansowała – po 62 latach oczekiwania – do najlepszej ósemki mundialu. Teraz przed biało-czerwonymi zadanie z gatunku tych wydaje się niemożliwych do wykonania, czyli starcie z mistrzyniami świata Serbkami. – To na rywalkach będzie ciążyć presja, one przyjechały po zwycięstwo w turnieju, więc muszą z Polkami wygrać. Mam nadzieję, że to choć trochę pomoże naszym dziewczynom – mówi Małgorzata Glinka, dwukrotna mistrzyni Europy, legenda naszej kadry. Początek ćwierćfinału już o godz. 20.30 – transmisja na TVP1, Polsat Sport i TVP Sport.

Fot. FIVB

O tym, jak trudne czeka nas zadanie świadczą choćby dotychczasowe wyniki – Serbki wygrały wszystkie dziewięć rozgrywanych przez siebie meczów, straciły dotąd zaledwie dwa sety (w meczu z Bułgarkami), osiem meczów wygrały po 3:0. To na pewno doświadczona drużyna, z niesamowitą atakującą Tijaną Bošković, MVP poprzedniego mundialu. Nie ukrywam, że bardzo żałuję, iż Polki zaprzepaściły szansę na walkę w ćwierćfinale z USA, wygrywając tylko 3:2 z Niemkami. Oczywiście każdy mecz ma swoją historię i może się okazać, że to jednak była dobra droga, mam jednak wrażenie że lepiej było grać z kadrą Stanów Zjednoczonych. Odnoszę wrażenie, że ten zespół jest budowany na Paryż 2024, czyli igrzyska – jak to Amerykanie mają w zwyczaju, a nie na obecne mistrzostwa świata. Zresztą z Amerykankami wygrałyśmy, z Serbią poszło nam gorzej, choć momenty były.

Małgorzata Glinka
Była reprezentantka Polski
Fot. FIVB

Faktycznie Polki po doskonałym spotkaniu pokonały już w tym turnieju 3:0 USA, wcześniej przegrywając z Serbią 0:3 (24:26, 22:25, 18:25). Gwiazda Bošković zdobyła w tym spotkaniu 14 punktów, tyle samo co nasza Magda Stysiak (Olivia Różański aż 17 pkt). Serbki w dwóch pierwszych setach miały kłopoty, lecz w końcówkach potrafiły przełamać nieźle grające Polki.Chcę jednak przypomnieć, że trochę się zmieniło od tego starcia grupowego. Nasza drużyna udowodniła sobie samej, że potrafi grać z najlepszymi. Te wszystkie dostarczone emocje spowodują, że hala w Gliwicach na pewno się wypełni i biało-czerwone będą mogły liczyć na żywiołowy doping swoich kibiców. Rywalki z kolei będą musiały dźwignąć presję, która towarzyszy zespołom marzącym o złocie. Jak to się potoczy przekonamy się już późnym wieczorem. Oczywiście to Serbki są faworytkami, ale siatkówka nie takie rzeczy już widziała.

Małgorzata Glinka
Była reprezentantka Polski
Fot. FIVB

Warto też zwrócić uwagę, że w reprezentacji Polski siatkarek jest aż jedenaście zawodniczek grających na co dzień w klubach TAURON Ligi – wspieranej przez Markę KRISHOME (dawniej KRISPOL). Są wśród nich zawodniczki doświadczone, jak Agnieszka Korneluk czy Maria Stenzel, ale większość znajduje się dopiero na progu kariery. Debiutantkami na mistrzowskiej imprezie są Weronika Szlagowska i Aleksandra Szczygłowska, a Anna Obiała i Agnieszka Witkowska sporadycznie dotąd grały w kadrze. Gwiazdy ligowej siatkówki są prowadzone przez doświadczone siatkarki z włoskiej Serie A – Joannę Wołosz i Magdę Stysiak oraz przechodzącą do Italii Olivię Różański. Ten ćwierćfinał to tylko jeden mecz. On będzie miał swoją historię i bardzo bym chciała, żeby nasze dziewczyny walczyły tak mocno jak w ostatnich spotkaniach. Wtedy może być okazja na coś więcej. Nasz zespół jest podbudowany dobrymi wynikami niezłą dyspozycją, więc w Gliwicach wszystko jest możliwe.

Małgorzata Glinka
Była reprezentantka Polski

Warto też spojrzeć, jak ogromne zainteresowanie wzbudziły zacięte i dramatyczne mecze biało-czerwonych w łódzkiej Atlas Arenie. Łącznie obejrzało je w hali ponad 27 tysięcy kibiców, co jest wynikiem doskonałym. Ciekawe, jak będzie frekwencja dziś wieczorem, liczymy jednak na komplet w Arenie Gliwice!

Fot. FIVB

Zawodniczki z klubów TAURON Ligi, wspieranej przez Markę KRISHOME (dawniej KRISPOL), w reprezentacji Polski na MŚ 2022:

Rozgrywające: Katarzyna Wenerska (Developres BELLA DOLINA Rzeszów);

Atakujące: Monika Gałkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz);

Przyjmujące: Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź), Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź), Weronika Szlagowska (Developres BELLA DOLINA Rzeszów).

Środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police), Anna Obiała (Developres BELLA DOLINA Rzeszów), Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź).

Libero: Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police), Aleksandra Szczygłowska (Developres BELLA DOLINA Rzeszów).