Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Jak ocieplić drzwi wejściowe metalowe?

To, jak ocieplić drzwi wejściowe metalowe, zależy przede wszystkim od ich konstrukcji. Skrzydła stalowe bardzo często składają się z dwóch arkuszy blachy przymocowanej do prostej ramy. Zapewnienie dobrej izolacji jest w tym przypadku dość trudne.

Można jednak osiągnąć bardzo dobre wartości współczynnika przenikania ciepła, jeśli oprócz wypełnienia wewnątrz skrzydła zastosuje się dodatkową izolację w postaci płyt drewnopodobnych, które mocuje się do ramy razem z arkuszami blachy. W tak skonstruowanych stalowych drzwiach wystarczy umieścić piankę poliuretanową. Pozwoli to obniżyć współczynnik przepuszczalności ciepła nawet do U=0,6 m2K. Oznacza to, że wybierając wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe (wykonane najczęściej ze stali), możemy zapewnić sobie jednocześnie doskonały poziom izolacji akustycznej i termicznej.

Aby dobrze ocieplić metalowe drzwi wejściowe wykonane z aluminium, np. drzwi zewnętrzne nakładkowe, trzeba pamiętać nie tylko o ich skrzydle. Bardzo ważne w tym przypadku jest wypełnienie ościeżnicy grubą warstwą materiału izolacyjnego – minimum kilkucentymetrową. Również w tym przypadku dobre wyniki pozwala osiągnąć pianka poliuretanowa – współczynnik przenikania ciepła może w tym przypadku wynieść około 1,3 m2K.