Wyceń bramę garażową Zamów katalog
Znajdź swój salon

Użyj obecnej lokalizacji

Zobacz więcej
Pokaż wybrany
Zobacz listę wszystkich salonów

Jak ocieplić drzwi wejściowe do domu – zamiast wymiany drzwi na nowe

Choć najprostszym sposobem na wyeliminowanie problemu „zimnych” drzwi jest ich wymiana na nowe, o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła, nie zawsze jest to możliwe. Problem ten pojawia się m.in. w przypadku mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Również one potrzebują odpowiedniej izolacji, by ciepłe powietrze nie uciekało na nieogrzewaną klatkę schodową. Jak uszczelnić drzwi wejściowe w bloku w sytuacji, w której z różnych powodów nie możemy ich wymienić?

Do niedawna popularnym rozwiązaniem było umieszczenie po ich wewnętrznej stronie obicia tapicerskiego wypełnionego pianką. Nie było to jednak najbardziej efektywne rozwiązanie – pianka tapicerska nie należy do najlepszych izolatorów. W dodatku niska jakość materiałów wykończeniowych sprawiała, że prezentowało się niezbyt estetycznie.

Dobry efekt można jednak uzyskać, wykorzystując zamiast pianki tapicerskiej piankę poliuretanową lub specjalną, samoprzylepną matę wygłuszającą o właściwościach termoizolacyjnych. Pokrycie jej wybranym materiałem dopasowanym do aranżacji przedpokoju sprawi, że wykonana w ten sposób izolacja będzie pełnić również funkcję dekoracyjną. Montażem poszczególnych elementów powinna jednak zająć się osoba, która posiada niezbędne doświadczenia oraz specjalistyczne narzędzia. Zapewni to zarówno szczelność izolacji, jak i estetyczne wykończenie.